Жоден депутат Рівнеради не виявив бажання вирішувати проблему з батьківськими внесками

У Рівному пропонують зробити батьківські внески у школах і садочках безготівковими, а також створити документ в якому будуть прописані всі нюанси щодо збору і використання коштів у навчальних закладах міста. За основу хочуть взяти положення львівської міської ради.

Про це повідомляє "Четверта влада". Видання дізнавалося, хто готовий вирішувати питання і яким бачать процес активісти і чиновники. 

Напередодні Дня вчителя активіст ГО «Відповідальна Громада» Олександр Безощук у своєму Фейсбуці запропонував створити робочу групу з активних рівнян, депутатів міста, освітян та розробити Положення про порядок надходження та використання благодійних (добровільних) внесків і пожертв фізичних та юридичних осіб у комунальних закладах освіти Рівного та врегулювання окремих питань у галузі освіти міста Рівне. Активіст пропонував допрацювати подібне положення, яке зробили депутати зі Львова. 

Олександр Безощук розповідає, що після публікації до нього звернулося багато людей, які готові долучитися до створення положення. З його слів, серед них є багато освітян і батьків, які зіштовхуються з порушеннями при зборі і витрачанні батьківських внесків, але чомусь бояться про це говорити відкрито. Багато людей, зі слів Олександра, готові працювати над створенням документа. Щоправда поки жоден депутат міської ради не захотів долучитися до процесу.

За словами Олександра Безощука, обговорення розпочнуться після того, як міська рада надасть інформацію про фінансування навчальних закладів міста за п`ять років, інформацію про використання бюджетних і батьківських коштів.

"Хочемо побачити картину за п`ять років: скільки коштів надходить у заклади Рівного, скільки нематеріальних активів передають батьки, наприклад, телевізори, парти вікна, тобто які суми взяли на свій баланс школи. Відповідно ми бачитимем на скільки з року в рік недофінансована освіта", – сказав Безощук. 

Заступниця мера Рівного Галина Кульчинська вважає, що у багатьох випадках проблему створюють самі батьки, які не задоволені використанням коштів, але при цьому жодним чином не вирішують ситуацію, бо вважають, що до їхніх дітей почнуть погано ставитися. 

Галина Кульчинська каже, що готова підтримати ініціативу, якщо майбутній документ справді дасть впевненість батькам у тому, що їхні кошти використовують прозоро.

"Я готова підтримувати цю ініціативу, але давайте перед цим разом з батьками, головами піклувальних рад обговоримо проекти, які пропонуються. І тоді буде зрозуміліша ситуація. Є телефони, я готова зустрічатися разом з керівниками піклувальних рад, батьківських комітетів. Тоді ми винайдемо найбільш правильний документ і зрозуміємо ситуацію. Бо іноді комусь здається ось так, а воно насправді інакше", каже заступниця мера. 

«Четверта влада» вже писала про те на що витрачають батьківські кошти у дитсадках Рівного, і як управління освіти у своїх звітах майже не згадує про фінансування з батьківських кишень. Тоді в управлінні освіти нам повідомили, що питання використання батьківських коштів – не до них.

Як повідомляв "Ні корупції!", у Львові батьківським комітетам та освітянам заборонили збирати готівкові кошти з батьків школярів і дошкільнят. Так, 26 вересня начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик підписала Наказ «Про заборону обігу готівкових коштів та забезпечення заходів щодо запобігання корупції у навчальних закладах м. Львова».

Читайте також КЕРІВНИКИ ШКІЛ І САДОЧКІВ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ВИМАГАТИ ГРОШІ З БАТЬКІВ НА РЕМОНТИ І МЕБЛІ