У Черкасах проводять тендер із завданням на витривалість і винахідливість

Комунальний заклад “Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” провів аукціон на закупівлю текстильних виробів. Очікували витратити на рушники-простирадла 650 тис. грн. Зі зрозумілих лише замовникові причин у технічній документації він вказав, що учасник-переможець аукціону після його закінчення повинен надати до кінця робочого дня зразок продукції «в натуральному вигляді». Інакше його пропозицію відхилять.

Попри три скарги щодо дискримінаційних умов учасників, вимогу замовник не зняв. Скарги були відхилені. Своє рішення Комунальний заклад пояснив так: «Всі учасники знаходяться в рівних умовах і тільки переможець – в іншій ситуації. Тому про порушення принципу недискримінації мова не йде. Знайти технічну можливість виконати зазначені умови тендерної документації мають можливість всі учасники».

Проте замовник не врахував, що переможець аукціону - це ще не переможець тендеру, а відтак, він, до прийняття рішення замовником про намір укласти договір залишається все ще учасником процедури, згідно із загальними положеннями Закону Про публічні закупівлі, ст.1 п. 15.

Тож, все таки йдеться про дискримінацію? Хоча чотири учасники всі в однакових умовах - усі вони зареєстровані у Києві і їм потрібен відносно однаковий час для доставки взірців продукції у Черкаси до кінця робочого дня після завершення аукціону. Ще учасник мав би її везти з Дніпра. І лише один учасник торгів - ФОП, який подав найвищу цінову пропозицію, має черкаську "прописку".

На підтвердження якості товару, згідно з тендерною документацією, постачальник має надати завірені належним чином копії сертифікатів відповідності на вироби та тканину (для продукції, яка віднесена до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні) та висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на вироби та тканину.

На торги подалися шість учасників. Найбільш вигідну пропозицію надало київське ПП "Ярослав", "зекономивши" 350 тис. грн. замовника.

І нині він очікує рішення замовника. Поки що замовник не оголосив про наміри щодо підписання угоди з цим учасником.

Аукціон завершився другого жовтня о 16.39. Щоб доїхати з Києва до Черкас, потрібно щонайменше три години. Тож, навряд, чи учасник встигне зробити це до кінця робочого дня. Хіба що він ще зранку очікував у Черкасах зі своїми рушниками-простирадлами-ковдрами на результати аукціону.