Прокуратура підозрює чиновника з Полтавської міськради в ухиленні від сплати податків на 78 мільйонів

Генеральна прокуратура розслідує факт ухилення від сплати податків одним із керівників Полтавської міськради. Посадовець задекларував понад 82 млн грн грошових активів, хоча податків сплатив лише за 3,6 млн грн.

Наразі Генеральна прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого статтею 212 КК України.

Прокуратура не вказує прізвища підозрюваного посадовця, однак, проаналізувавши декларації керівників Полтавської міськради, можна припустити, що йдеться про першого заступника міського голови Михайла Шевченка.

Михайло Шевченко задекларував $97 055 власних та $2 920 297 спільних з дружиною коштів. За сьогоднішнім курсом валют це майже 80,5 млн грн.

Для порівняння, міський голова Олександр Мамай у своїй декларації вказав $760 000 та 1 млн 180 тис. грн грошових активів.

Секретар міськради Оксана Деркач задекларувала 430 тис. грн грошових активів.

Екс-заступник голови з питань діяльності ЖКГ Олексій Чепурко вказав, що має 2 млн 850 тис. грн готівки, $1 201 на банківському рахунку та $120 000, позичених третім особам. Нинішній заступник Андрій Лямін задекларував 270 тис. грн

Заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська зазначила, що має 450 тис грн

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов задекларував $4 100 готівки та $13 000 на банківському рахунку.

Заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуюча справами міськвиконкому Наталія Сук задекларувала 200 тис. грн, а заступниця з економічних і соціальних питань Ольга Борисенко зазначила в декларації, що має $6 000.

Якщо факт ухилення від сплати податків підтвердиться, то посадовцю загрожує штраф від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ЗМІСТ