У судах перебуває 4200 справ на хабарників – Луценко

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що за 1,5 роки його роботи у ГПУ виявили більше 7 тисяч корупційних вчинків та передали до суду 4,2 тисячі справ щодо хабарників.

Про це він заявив в ефірі "ТСН.Тиждень", відповідаючи на питання, чи є сенс у діяльності прокуратури, якщо належним чином не працюють суди, інформує УП. 

"Я ще в тюрмі казав, що буду найбільшим оптимістом країни. І лишаюся ним. Так, усе не так, як хотілося в наших мріях на Майдані. І тим не менше, за 1,5 моїх роки на цій посаді ми змогли виявити більше 7 тисяч корупційних вчинків і 4 тисячі хабарників та розкрадачів перебувають в судах. Підкреслюю, 4 тисячі 200 хабарників – у судах", - сказав Луценко.

Він підкреслив, що його найбільшою мрією є те, щоб у країні з'явилися суди.

"Я підтримую ідею створення Антикорупційного суду, який має зайнятися судочинством щодо VIP-корупціонерів", - сказав генпрокурор.

За його словами, сьогодні поряд з проблемою якості є також проблема кількості суддів.

"Паралельно, доки все це (Антикорупційний суд – ред.) буде створено – а це не менше року, а може і більше – ми маємо негайно наповнити суди новими суддями, обраними на конкурсних засадах, які зможуть виконувати роль антикорупційних суддів щодо уже наявних, зафіксованих, переданих до суду справ", - наголосив Луценко. 

Як повідомляв "Ні корупції!", у першому півріччі цього року суди засудили до позбавлення волі за корупційні злочини 121 людину і виправдали 77.

Так, в січні-червні в суди надійшло 4 444 справи про корупційні злочини, було розглянуто 2 063. За вчинення корупційних злочинів притягнуто до кримінальної відповідальності 469 осіб, до адміністративної - 903 людини. При цьому до позбавлення волі засуджено 121 людина, виправдані - 77, закрито провадження було проти 110.

Ще 4 злочинці були засуджені до громадських робіт, 12 - до арешту, 265 - до штрафу. Щодо 102 осіб засуджених було прийнято рішення звільнити їх від відбування покарання.

Крім того, до 25 корупціонерів суд застосував конфіскацію, до 14 - спецконфіскацію.

Найбільша кількість рішень про позбавлення волі для корупціонерів винесено судами у Києві - 18 вироків, найменше - у Хмельницькій, Рівненській, Житомирській і Закарпатській областях - жодного вироку. Найбільше виправдувальних вироків винесено в Кіровоградській області - 12.

Серед засуджених найбільше співробітників поліції і Міністерства внутрішніх справ (58) та військовослужбовців (44).

Найменше засуджено за корупцію суддів (жодного), співробітників Національного антикорупційного бюро і Національного агентства з запобіганню корупції (жодного) та працівників апарату судів (1).

Читайте також БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ СХОЖА НА СПОРТИВНУ РИБОЛОВЛЮ – ПРЕДСТАВНИК ЄБРР