На Чернігівщині суддя заявив про втручання у його роботу з боку обласного СБУ

Суддя Євген Жовток із Ріпкинського райсуду на Чернігівщині повідомив Вищу раду правосуддя (ВРП) про втручання у правосуддя з боку начальника першого відділу Головного управління військової контррозвідки СБУ області.

Про це повідомляє видання "Закон і бізнес". 

Як йдеться у заяві, представник СБУ прибув до службового кабінету судді і спонукав його прийняти рішення не задовольняти клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою громадянина. Чоловіка звинувачують у порушенні частини 3 статті 187 Кримінального кодексу (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище).

Окрім цього, суддя повідомляє про те, що під час бесіди оприлюднили відомості про його службову діяльність, які не підлягають розголошенню за будь-яких обставин.

Суддя розцінив такі дії як втручання у судочинство та звернувся до ВРП. Повідомлення 21 вересня внесено і до реєстру Ради за №2445/0/6-17.

Як повідомляв "Ні корупції!", раніше суддя офіційно задекларував втручання у його дільність з боку голови суду.

Так, суддя Господарського суду Київської області Павло Скутельник у декларації доброчесності за 2016 рік вказав на випадки втручання у його діяльність по здійсненню правосуддя.

Суддя Скутельник вказав, що втручання у його професійну діяльність здійснював голова Госпсуду Київської області Анатолій Грєхов.

За словами судді Скутельника, голова суду намагався давати вказівки у справах, що перебували у його провадженні.

Крім того, зазначив суддя, голова суду письмовими розпорядженнями вилучав у нього справи. Суддя Скутельник вказує, що має докази втручання з боку Грєхова по конкретних справах, що, в тому числі, підтверджене рішенням Вищого госпсуду України.

Також, як повідомляв «Ні корупції», суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник розповіла у Верховній Раді про тиск з боку голови суду.

Крім того, як повідомляв «Ні корупції!», першим доповів про тиск на себе збоку голови суду й вимагання винести незаконне рішення на користь позивача суддя апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко.

За словами адвоката Автомайдану Романа Маселка, ці два приклади суддів-викривачів спонукають інших представників Феміди не боятися й заявляти про спроби впливу на них.

«Після Бондаренка та Гольник пішли інші покази. Вони стали реальним прикладом, що свідчити можна, і це дає результат», - сказав Маселко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ГОЛОВА ЧЕРКАСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ПОДАВ У ВІДСТАВКУ

ПОЛТАВСЬКА СУДДЯ ВІДВЕРТО РОЗПОВІЛА ПРО КОРУПЦІЮ В СУДАХ