Кличко попросив повірити, що поверховість будинку-монстра на Подолі зменшиться

Новий Генплан Києва визначить, яка висотність будівель допустима в тому чи іншому районі міста. Цей документ буде поданий в найближчі місяці і на початку наступного року буде ухвалений.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко в інтерв’ю виданню “Новое время”, інформує його прес-служба.

Незаконні будівництва нам дісталися у спадок. А коли, наприклад, приходиш до приватних інвесторів і кажеш, що будинок зведений незаконно, ви потрапили в пастку недбайливого забудовника, то вони відповідають: що ви нам купите на заміну?” – зауважив Віталій Кличко.

Коментуючи ситуацію щодо Сінного ринку, Кличко відзначив, що Київ не має повноважень якраз в тому питанні, яке виявилося спірним: висотність будівель узгоджувалась з Мінрегіонрозвитку і з Мінкультом.

Мер підкреслив, що юридично столична влада не має важелів, щоб обмежити висотність.

Ми й досі відстоюємо в судах зниження поверховості новобудови, яку називають «монстр на Подолі». Це буде один з прецедентів, - повірте мені, поверховість цього будинку знизиться”, - наголосив Кличко.

Щоб вирішити проблему з забудовою глобально, відзначив мер Києва, столична влада затвердить новий Генплан міста - в ньому буде прописано, що кожне нове будівництво зобов'язане пройти громадські слухання, необхідність обговорення кожного проекту експертами та активістами.

Новий Генплан визначить, яка висотність допустима в тому чи іншому районі. Ми його подамо в найближчі місяці і, сподіваюся, на початку наступного року Генплан буде ухвалений”, - підкреслив Кличко.

Як повідомляв "Ні корупції!", будинок за адресою Нижній Вал, 27-29 був зведений незаконно і підлягає знесенню. Такий висновок зробив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз у рамках розгляду справи стосовно законності будівництва будинку-монстра.

При цьому, за словами депутатки Київради Ольги Балицької, ліквідація або частковий демонтаж будівлі житлово-офісного комплексу є технічно можливим. Мова може йти лише про повне знесення, а не зменшення поверховості.

Читайте також ЗАБУДОВНИК «МОНСТРА» НА СТОЛИЧНОМУ ПОДОЛІ ПОЧАВ ЧАСТКОВО УЗАКОНЮВАТИ БУДІВЛЮ