На Черкащині за 28 млн. грн. пустять новими трубами цвілу воду з обмілілої річки

На Черкащині оголосили тендер на капітальний ремонт водопровідних мереж у м. Звенигородка. Очікувана вартість робіт склала 28 млн. грн. Замовником є Комунальне підприємство "Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради". Розпочати ремонт підрядник має 25 жовтня цього року. Завершити заплановано 31 грудня 2018 року.

Згідно із додатком до технічної документації, підрядник має демонтувати старі комунікації та прокласти сучасні.

Ті труби, якими нині вода постачається у квартири містян, прокладені були ще до Другої світової війни. Нині їхня протяжність – 45 км, і вони не витримують навантаження. Щоденно комунальникам доводиться латати пориви.

«Ні корупції!» повідомляв про незадовільний екологічний стан джерел питного водопостачання, неефективну систему управління, недосконалі технології очищення питної води й стічних вод та низьку якість обслуговування населення комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства міста Звенигородка.

Чи врятують ситуацію нові мережі? Хіба що частково.  Якість питної води  у Звенигородці не відповідає держстандартам. Як ми вже зазначали, на це впливає стан річки Гнилий Тікич, з якої КП здійснює водозабір. Річка забруднена та обміліла, тож улітку, в період спеки, з кранів містян тече напівпрозора рідина з їдким запахом.

Фото energyfm.net

Щоб виправити ситуацію та запобігти можливим епідеміям, водойму треба прочистити. До того ж у Звенигородці, як зазначають фахівці, є більше 20 свердловин, які можна було б задіяти як альтернативні та більш безпечні джерела водопостачання.

Можливо, у подальшому, проклавши новий водопровід та освоївши державні мільйони, місцева влада займеться вирішенням проблеми якості питної води у Звенигородці. Інакше, 28 млн грн, витрачених на ремонт міського водогону, "підуть у трубу".