Порошенку подали 111 кандидатів до Верховного Суду

Вища рада правосуддя оголосила 111 кандидатів на призначення суддів до Верховного Суду України, яких передадуть на підпис президенту.

Про це у п’ятницю із зали ВРП повідомляє кореспондент "Української правди". 

Раніше до фіналу вийшло 120 кандидатів до ВСУ.

Своїм рішенням у п’ятницю рада відмовила двом кандидатам: Тетяні Франтовській та Володимиру Матюхіну.

Крім того, Вища рада правосуддя безстроково відклала призначення: Вікторії Мацедонської, Тетяни Стрелець, Олександри Яновської, Валентини Симоненко, Ольги Ступак, Сергія Погрібного та Вадима Коротуна.

Як повідомляв "Ні корупції!", члени Вищої ради правосуддя на засіданні стосовно кандидатів до Верховного суду розглядали всі надані матеріали, в тому числі висновки та інформацію від Громадської ради доброчесності, повідомляла їх прес-служба.

Раніше, як повідомляв "Ні корупції!", представник Громадської ради доброчесності Роман Маселко заявив, що мінімум 30 переможців конкурсу до Верховного суду не відповідають критеріям доброчесності.

Зокрема, він нагадав, що серед кандидатів є судді В'ячеслав Наставний і Сергій Слинько, котрі розглядали навесні 2013 року справу про притягнення до кримінальної відповідальності нинішнього генерального прокурора України Юрія Луценка, яку було оцінено як політичне переслідування.

Ще одним прикладом, на думку Маселко, є суддя Олександр Золотников, який під час Майдану своїм рішенням заборонив мирні зібрання у всій центральній частині Одеси.

Конкурс у новий Верховний Суд почався 7 листопада 2016 року.

27 липня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу на 120 посад суддів нового Верховного Суду.

Вища рада правосуддя заявила, що оголосить рішення не раніше 25 вересня.

Кандидатури переможців після розгляду ВРП передадуть на затвердження Порошенку.

Читайте також В ОБІЙМАХ БАГАТОГОЛОВОЇ ГІДРИ, АБО ЯК ВРЯТУВАТИ НОВИЙ ВЕРХОВНИЙ СУД