У Черкасах екс-підрядник у екс-замовника виграв новий тендер з перевагою в чотири гривні

Департамент освіти та гуманітарної політики  Черкаської міської ради оголосив тендер на роботи з капітального ремонту роздягальні Черкаської гімназії №9. Очікувана вартість робіт була 401 065,20 грн. На торги подалися дві фірми: ТОВ «А.І.Д.А.» та ПП «Станбуд-Черкаси». Приватне підприємство не торгувалося узагалі. Відтак, конкурент, скинувши аж три гривні та 76 копійок, виграв в аукціоні. До того ж, ПП«Станбуд-Черкаси» надало ТОВ «А.І.Д.А.» позитивний відгук про виконані раніше роботи: ремонт за 1,3 млн грн. міської стоматполіклініки.

У довідці конкурент не шкодує добрих слів для ТОВ. Згідно із договором підряду, приватне підприємство «Станбуд-Черкаси» було замовником, а ТОВ «А.І.Д.А.» підрядником ремонту поліклініки.

До того ж, «Станбуд-Черкаси», подбавши про конкурента, не подумав про себе. Він не надав відгуків про свою роботу.

У схожих випадках, коли учасник торгів не надавав відгуку, замовник відхиляв пропозицію. Якби так сталося і цього разу, торги довелося б скасувати.

Натомість Департамент освіти та гуманітарної політики  Черкаської міської ради підписав договір з переможцем аукціону.

Схоже, учасники тендеру знехтували третьою статтею Закону України «Про публічні закупівлі». У ній, зокрема, йдеться про такі критерії:

  • добросовісна конкуренція серед учасників;
  • максимальна економія та ефективність;
  • відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «А.І.Д.А.» станом на 2015 рік мало до 5-ти співробітників. Протягом цього року воно заробило 22 159 333 грн. Основним замовником товариства є Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Минулоріч «А.І.Д.А.» заробила у п’ять разів менше. І основним замовником товариства був Департамент економіки та розвитку Черкаської міськради. Бенефіціаром  ТОВ є Олександр Олександрович Ільченко – син екс-заступника міського голови Черкас Олександра Анатолійовича Ільченка.

Дохід ТОВ «А.І.Д.А.», скрін з youcontrol.com.ua

ПП «Станбуд-Черкаси» засноване у Черкасах у 2012 році. Розмір його статутного капіталу лише 100 грн. Власником підприємства є Таїсія Петрівна Бондаренко. Цього року ПП заробило усього 110 тис. грн. Тоді як у 2016 році воно заробило 4 852 344 грн. Основним замовником був Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради.