Висновки експертизи: «Будинок-монстр» на столичному Подолі має бути знесений

Будинок за адресою Нижній Вал, 27-29 був зведений незаконно і підлягає знесенню. Такий висновок зробив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз у рамках розгляду справи стосовно законності будівництва будинку-монстра.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала депутат Київради Ольга Балицька.

«Пам'ятаєте, як ніхто не вірив, що силами Київради вдастся зупинити одне з найодіозніших будівництв у столиці - "Будинок-монстр на Подолі"?

Так от, експертиза, що проводилася КНДІСЕ, вже готова і передана до суду!», - написала депутатка.

За її словами, з-поміж іншого, там містяться наступні висновки:

- проектно-технічна документація комплексу не відповідає вимогам нормативних документів, що діють на території України та міста Києва в галузі будівництва та охорони культурної спадщини;

- збудована будівля не відповідає вимогам нормативно-правових актів, що встановлюють правила будівництва в межах історичного ареалу м. Києва та відповідних охоронних зонах і зонах регулювання забудови;

- реалізований об'єкт будівництва НЕГАТИВНО впливає на збереження культурного ансамблю існуючої забудови відповідної частини вулиці Нижній Вал, що є невід'ємною складовою унікального архітектурно-ландшафтного комплексу Подолу як історичного центру міста Києва.

«І, головне: «Ліквідація або частковий демонтаж будівлі житлово-офісного комплексу є технічно можливим»!!!

Тепер чекаємо на відповідне засідання в Господарському суді міста Києва», - підсумувала депутат.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше Балицька заявляла, що ТОВ «Пателі Лізинг», який звів скандального «монстра» на вулиці Нижній Вал, почав "узаконювати" права власності на окремі квартири в недобудові через суд.

Як відомо, будівництво "монстра" майже завершено. Однак, забудовник фактично збрехав киянам, бо збільшив кількість поверхів у будинку після того, як оригінальний проект був погоджений на громадських слуханнях.

Замість запроектованих 6 поверхів будинок зараз має 14. Будівля розташована у частині історичного Подолу, де такі багатоповерхівки в принципі заборонені.

Варто відзначити, що те, що забудовник порушує містобудівні вимоги, було видно дуже давно – "незаконні поверхи" з’явилися ще кілька років тому.

У 2009 році відповідно до позитивного висновку ДП  "Укрдержекспертиза" Департамент містобудування та архітектури погодив проектну документацію для будівництва 7-поверхового об’єкта на вул. Нижній Вал, 27-29.

Повторна експертиза проекту проводилася у 2011 році, що призвело до зміни проектних рішень. Використовуючи прогалини у законодавстві, замовник ТОВ "Пателі Лізинг" скоригував проект до 13-ти поверхів.

У лютому 2015 року Господарський суд Києва заборонив вводити в експлуатацію житлово-офісний комплекс на вул. Нижній Вал, 27-29.  

У серпні 2015 року столичні жителі взялися збирати підписи проти житлового будинку "Подол Престиж" за адресою Нижній Вал, 27-29.

Мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада буде зносити будівництва, які ведуться з порушенням норм законодавства.  

Зокрема, у Києві демонтували незаконні поверхи у "будинку Філарета", що у Десятинному провулку. 

22 вересня 2015 ркоу комісія Київради з питань землекористування та архітектури підтримала проект рішення, який зобов'язує забудовника ТОВ "Пателі Лізинг" демонтувати незаконні поверхи будинку на Нижньому Валу, 27-29.

7 грудня 2015 року Комісія з питань архітектури прийняла рішення обмежити будівлю на вулиці Нижній Вал по висоті 4-5 поверхами без можливості влаштування атикових поверхів та мансард, або каскадного будівництва споруди в глибину кварталу.

У разі невиконання цих вимог проект передбачав розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником.  

У грудні 2015 року Київрада відмовила ТОВ "Пателі Лізінг" у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу на вулиці Нижній Вал, 27-29.

У червні 2016 року суд зобов’язав знести незаконні поверхи "монстра" на Подолі.

Читайте також ЯК ТЕБЕ ЗАХИСТИТИ, КИЄВЕ МІЙ?