В Ужгороді повним ходом іде незаконне будівництво, раніше ветоване мером

Йдеться про "віджатий" шматок землі заводу "Модуль" в Ужгороді по вул. Баб’яка, 13в (поруч гіпермаркету «Епіцентр»), де знаходились з часів СРСР фруктові сади і які огородженні єдиним бетонним парканом, повідомляє "Закарпаття онлайн".

Про ситуацію, що склалася довкола згаданої території, розповів громадський правозахисник Віталій Грегор. Він нагадав, що про «дерибан» цієї землі стало відомо восени 2016 році, коли почалися перші роботи з розчищення наділу. 

"Тоді я звернувся до міського голови обласного центру Закарпаття Богдана Андріїва з проханням вжити заходів і не допустити зміни цільового призначення, якого домагалися забудовники чергових багатоповерхівок. Як наслідок він наклав вето, яке не було подолане міськими депутатами. Окрім того тоді і мер, і головний архітектор міста казали, що "це зелена зона, територія колишнього заводу, за містобудівними нормами будувати там не можна", - сказав правозахисник.

Паралельно Ужгородським відділом поліції було відкрито кримінальне провадження, після чого всі роботи були зупинені. Але 17 серпня цього року вони почалися знову і з неабиякою активністю – вирізані дерева, без спецдозволу знятий родючий шар ґрунту, проводяться інші земельні роботи. І це все без належної дозвільної документації, з порушення генплану міста і за мовчазної згоди керівництва міста та підпорядкованих йому контролюючих органів, пише видання.

На місце події були викликані правоохоронці, тоді було встановлено, що у забудовника є лише сумнівна декларація на підготовчі роботи, але аж ніяк не на будівельні. Відтак, поліція почала розслідування, також було замінено слідчого, залучена група місцевих прокурорів та направлено низку запитів до Ужгородської міської ради.

Втім нещодавно за запит слідчого поліції прийшла відписка, мовляв, «матеріали не надамо, звертається в суд для примусової виїмки документів». В міській раді пояснили, що юридичний відділ,  архітектури та земельний підпорядковані заступнику міського голови Ігорю Фартушку, який дає вказівки щодо кінцевого тексту відповіді.

"Він же є адвокатом та донедавна очолював обласну юстицію, тому має знати про недопустимість створення штучних перешкод слідству і навпаки, може викликати питання в його зацікавленості", - каже правозахисник і додає, що за останні дні розпочалося повномасштабне будівництво, яке триває без належних документів.

"І знову тиша від контролюючих органів міста: немає навіть елементарного інформаційного будівельного стенду, в порушення вимог ч.6 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а рук будівельної техніки, всупереч приписів ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці і промислова безпека в будівництві» створює очевидну небезпеку здоров’ю та життю громадян", - зауважує В. Грегор.

"Чому так? Одне з двох: або забудовники «витерли» на генплані міста планувальні обмеження на будівництво, про які рік тому говорив міський голова з архітектором або хтось умисно «закриває очі» на це свавілля. Згідно з наявними документами, забудовника представляє скандальновідомий Володимир Галинський, що намагався в 2013 р. звести багатоповерхівку на вул.Достоєвського, 2 - Годинки, 8 (навпроти магазину "Беркут"), однак мешканці тоді прогнали будівельників, влаштувавши на прибудинковій території намети, аби не допустити забудови зеленої зони. Власниками як тієї «віджатої» земельної ділянки, так і цієї – Тігран Геворкян та Михайло Росоха. Що суттєво, представляв інтереси забудовника тоді нинішній заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок", - каже правозахисник і додає:

"Він же вів перемовини від імені забудовників з депутатами по цій ділянці того року, напередодні позачергової сесії міськради, яка розглядала питання  про подолання вето міського голови щодо зупинення пункту 2.2 рішення VIII сесії міської ради VII скликання 18.10.2016 №416 "Про поновлення та відмову у поновленні договорів оренди земельних ділянок". Однак депутати не подолали його і, фактично, у подовжені оренди було відмовлено Тігран Геворкян та Михайло Росоха, які раніше купили вищезазначені два бетоні блоки від гр. Магдалини Прислупської".

Наразі досудове розслідування триває за ст. 366 ККУ як «підроблення документів посадовими особами структурних підрозділів Ужгородської міської ради» , але не виключено, що буде перекваліфіковано в більш важкі статті - організовану злочинну групу чи зловживання владою та службовим становищем, вважаєа правозахисник.