У столиці біля скандальної АЗС на Ревуцького поліція застосувала силу до жінок

Поблизу скандального будівництва АЗС на перетині вулиць Ревуцького та Анни Ахматової у Києві між правоохоронцями і активістами відбулася сутичка, під час якої поліція застосувала силу до жінок.

Про це повідомляє прес-служба столичного Об’єднання "Самопоміч", інформує "Українська правда.Київ".

Як видно з відео, поліцейські штовхали жінок, лаялися і розпилювали проти них сльозогінний газ.

Повідомляється, що 27 вересня поблизу місця незаконного будівництва АЗС розпочалися нові будівельні роботи. 

Зокрема, працювала техніка – на місці, де недавно місцеві мешканці посадили дерева, почали викопувати вигрібну яму під каналізацію.

Місцеві мешканці, які вже давно вимагають місцеву владу зупинити небезпечне будівництво, вийшли на територію з протестом та наткнулися на опір правоохоронців, які охороняли техніку. 

Як повідомила речник Дарницького управління поліції Києва Інна Гамалій, наразі ситуація на Ревуцького спокійна.

"Зараз там ситуація спокійна. Там було 2 патрульні машини і 20 наших поліцейських, які охороняли громадській порядок", - сказала Гамалій.

Вона не змогла пояснити, чим обумовлена така кількість правоохоронців на Ревуцького.

"Там були активісти. Щоб забезпечити охорону громадського порядку, щоб не допустити серйознішого протистояння. Наші поліцейські нікого не били, газ не розпилювали. Активіста, який облив зеленкою патрульних, затримали. Він дав пояснення", - сказала Гамалій.

За її словами правоохоронці мають намір кваліфікувати дану подію за статтею 296 (Хуліганство).

У прес-службі Патрульної поліції не змогли прокоментувати події на Ревуцького, але запевнили, що відео, де видно застосування сили і спецзасобів патрульними до місцевих мешканців бачили і вживатимуть заходів.

"По самій події прокоментувати поки не можемо. Але про подію знаємо. По застосуванню сили і газу буде проводитися перевірка обов’язково. Перевірять правомірність застосування сили у будь-якому випадку", - повідомила представник прес-служби Яна.

Як повідомляв "Ні корупції!", 9 серпня близько сотні жителів київського мікрорайону Позняки перекрили вулицю Ревуцького в районі автозаправної станції, будівництвом якої вони незадоволені.

Люди вважають АЗС небезпечною. Поряд з будівництвом розташовані кілька навчальних закладів і озеро Сонячне.

Конфлікт навколо будівництва на Ревуцького триває вже кілька місяців. Там пройшло кілька мітингів, деякі з них завершилися бійкою. Зараз заправка майже готова.

У середині липня Київська міська рада запустила процес розірвання договору на оренду земельної ділянки на вулиці Ревуцького, 8, де ведеться будівництво автозаправної станції. Наприкінці липня влада Києва повідомила, що домовилася з компанією "ОККО" про призупинення будівництва АЗС на Ревуцького. Але, як зазначають місцеві жителі, будівництво АЗС не припинилося.

Мережа АЗС "ОККО" входить до складу концерну "Галнафтогаз". Мажоритарним акціонером концерну є Віталій Антонов, серед міноритарних акціонерів - Європейський банк реконструкції та розвитку.