Суд відсторонив від посади головного лісника Полтавщини, який не задекларував маєток

Октябрський райсуд Полтави відсторонив Юрія Тараненка від посади начальника Полтавського обласного лісгоспу на час проведення слідства щодо його декларацій.

Про це повідомляє "Полтавщина".

Як повідомляє видання, в Октябрському районному суді Полтави відбулося засідання по справі начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Тараненка. Його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації). У декларації за 2015 рік він умисно не вніс відомості про наявні у нього об’єкти нерухомості, не прийняті в експлуатацію. У подальшому, ввівши вказані об’єкти нерухомості в експлуатацію та набувши на них право власності, у декларації за 2016 рік чиновник їх не відобразив.

25 вересня прокуратура подала клопотання в Октябрський районний суд про відсторонення Юрія Тараненка від займаної посади. Суддя Наталія Тімошенко прийняла це клопотання. Юрія Тараненка відсторонили від посади до кінця слідства.

Як з’ясувалося, чиновник не вніс у декларацію гараж, господарчі сараї, літню кухню і баню. Загальна площа нежитлових будівель складає 176,7 кв.м. Загальна вартість незадекларованих об’єктів нерухомості — понад 700 тисяч гривень.

Після того як йому вручили підозру, суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання на два місяці. Прокуратура подала апеляцію на це рішення, але її не не задовольнили.

Як повідомляв "Ні корупції!", депутат Полтавської міськради від партії «Рідне місто» Дмитро Батигін оприлюднив свою декларацію після того, як проти нього відкрили кримінальне провадження.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", вперше в Україні 8 лютого 2017 року до суду було направлено обвинувальний акт за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, а саме умисне неподання суб’єктом декларування декларації.

Так, старший слідчий з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, достовірно знаючи про те, що в строк до 01.11.2016 зобов’язаний подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2015 рік та декларацію у зв’язку з припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, умисно їх не подав.