Скільки підрядника не годуй, а він все одно на шифері в дитсадку зекономить

Після одеської трагедії питання, хто, за скільки і на яких умовах ремонтує школи, дитсадки, медичні заклади і відпочинкові табори, в яких навчаються, лікуються і відпочивають наші діти, стало особливо актуальним.

Питання навіть не в тому, хто і скільки на таких ремонтах заробляє, а у тому, щоб відремонтована з «відкатами» будівля не загрожувала безпеці дітей і через деякий час взагалі не стала аварійною.

«Ні корупції!» на прикладі ремонту дитячих садків освітянами столичного Оболонського району покаже, як можна регулярно годувати замовленнями і переплачувати підряднику, якого поліція підозрює в тому, що він, скажімо, ремонтуючи покрівлю у дитсадку на Київщині, умисно використовував неякісні матеріали та порушував будівельні норми.

Отже, Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у середині серпня цього року оприлюднив звіт про результати перевірки закупівель управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації послуг з реконструкції дошкільних навчальних закладів №193 на проспекті Оболонському 16-г, № 533 на проспекті Оболонському, 15-в, №321 на вул. Автозаводській 13-а у 2013 – 2016 роках.

Загалом аудитори виявили порушень на загальну суму 2 135,689 тис. грн, що призвели до втрат, чи 20,184 % від загальної вартості перевірених робіт.

Зокрема:

- ДНЗ 193 – 882,863 тис. грн, чи 23,40% від загальної вартості перевірених робіт (завищення вартості виконаних робіт з реконструкції у ТОВ «БК «Будкапітал»– 636,147 тис. грн (19,66%); завищення вартості проектно-вишукувальних робіт у ТОВ «ВК» Інтербуд» в 2016 році – 179,716 тис. грн (38,24%); завищення вартості робіт з технічного нагляду у КП «Оболонь-інвестбуд» в 2016 році - 67,000 тис. грн (100%));

- ДНЗ 533 – 1005,819 тис. грн, чи 27,3% від загальної вартості робіт (завищення вартості виконаних робіт з реконструкції у ТОВ «БК «Будкапітал» в 2016 році – 1003,263 тис. грн (20,26%); завищення авторського нагляду у ДП «Академпроект» в 2013 році - 2,556 тис. грн (100%));

- ДНЗ 321 – 247,007 тис. грн, чи 82,36% вартості проектно-вишукувальних робіт (завищення вартості проектно-вишукувальних робіт у ТОВ «ЛТС- АРХКОНЦЕПТ» в 2015 році).

«Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок про неналежний контроль з боку осіб, що склали та підписали акт приймання виконаних будівельних робіт, осіб, що здійснювали технічний нагляд за проведенням робіт з реконструкції», - зазначили перевіряльники від КМДА та рекомендували оболонським освітянам усунути виявлені порушення на загальну суму 2 135,689 тис. грн.; у подальшому, в договорах з виконання ремонтно-будівельних та проектно-вишукувальних робіт передбачати безумовне повернення виконавцем робіт коштів у сумі виявленого контролюючими органами завищення обсягів та вартості виконаних робіт та посилити контроль за дотриманням законодавства при розрахунку вартості будівельно-монтажних робіт шляхом підвищення кваліфікації відповідальних осіб тощо.

При цьому аудитори у тексті звіту не рекомендували ані словом притягнути винних у переплаті бюджетних коштів до відповідальності!

«Ні корупції!» виявив, що підрядник - ТОВ «БК «Будкапітал» - уже не перший рік є улюбленцем столичних освітян з Оболоні.

Згідно з інформацією Zакупівлі, Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації уже заплатило цій фірмі понад 20 мільйонів гривень.

Черговий підряд оболонські освітяни дали ТОВ «БК «Будкапітал» у червні цього року. Запам'ятайте номер ДНЗ і суму робіт з реконструкції, оскільки ми повернемося до них наприкінці матеріалу.


А загалом із 2012 року ТОВ «БК «Будкапітал», фірма, у якої розмір статутного капіталу становить 20 тисяч гривень, отримала з бюджету понад 38 мільйонів гривень, підписавши 21 угоду.

Згідно з даними аналітичної системи YouСontrol, ТОВ «БК «Будкапітал» майже шість років. Прописка фірми – у Бердичеві на Житомирщині. Засновник і керівник – Григор’єв Анатолій Дмитрович, а кінцевий бенефіціарний власник – Олександр Вікторович Левченко. Раніше керівниками фірми були Гордієнко Віталій Вікторович і Пахомов Олександр Юрійович.

У судовому портфоліо ТОВ «БК «Будкапітал» – 16 справ, з яких 6 кримінальні. У травні стосовно фірми було відкрито виконавче провадження.

Так, 25 травня Вишгородський районний суд Київської області задовольнив клопотання слідчого поліції про надання доступу до документів ТОВ « БК «Будкапітал» у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016111200000829 від 11 листопада 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення).

Досудове розслідування проводиться за фактом незаконного заволодіння директором ТОВ «БК «Будкапітал» грошовими коштами в сумі 123 175 грн. 64 коп., «унаслідок умисного підроблення та видачі завідомо неправдивих офіційних документів під час виконання будівельних робіт з проведення капітального ремонту покрівлі Вишгородського міського комунального дошкільного закладу (ясла-садок) «Чебурашка», за адресою м. Вишгород, вул. вул. Дніпровська, 9-А, які не відповідали кошторисній документації, а саме здійснювалися із заниження класифікації будівельних матеріалів та за рахунок умисного виконання робіт з порушенням будівельних норм».

Раніше, 12 травня Вишгородський районний суд Київської області також задовольнив клопотання слідчого про доступ до документів «БК «Будкапітал» та можливість їх вилучення на основі клопотання Вишгородського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури, до якої надійшов рапорт майора поліції про те, що до поліції надійшла інформація відносно директора ТОВ «БК «Будкапітал» (код ЄДРПОУ 38040102) та директора ТОВ «Житлошляхбуд» (код ЄДРПОУ 34059026), «які вступили в злочинну змову з посадовими особами Вишгородської міської ради Київської області, з метою отримання незаконного додаткового доходу. Злочинна змова полягає в наступному: протягом 2016 року та по теперішній час між вищевказаними підприємствами та Вишгородською міською радою укладаються договори на проведення будівельних та ремонтних робіт, проте дані роботи виконуються не в повному обсязі та не відповідають кошторисній документації, а саме здійснюється заниження класифікації будівельних матеріалів».

«В ході досудового розслідування встановлено, що директор Вишгородського міського комунального дошкільного закладу (ясла-садок) «Чебурашка» з директором ТОВ «БК «Будкапітал» уклали договори на проведення капітального ремонту покрівлі «Чебурашки», проте дані роботи не відповідають кошторисній документації: використовувались більш дешеві матеріали та порушувались будівельні норми», - йдеться у тексті судової справи.

А ще раніше, 21 квітня 2017, Святошинський райсуд задовольнив клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів ТОВ «БК «Будкапітал» у рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100010000028 від 12.02.2016 року, порушеного за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 1 ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені слідством особи в період лютого - квітня 2016 року, використовуючи банківські рахунки підконтрольних суб'єктів господарської діяльності, в тому числі й ТОВ «БК «Будкапітал», оформлювали документи на зняття грошових коштів з рахунків, здійснювали дії, спрямовані на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відтак, мусимо прискіпливо стежити за реконструкцією дитячого садка № 533 на столичній Оболоні, яку чиновники від освіти влітку цього року за майже 5 мільйонів гривень довірили ТОВ «БК «Будкапітал».

Ну і, до слова, це саме той ДНЗ, який торік ця ж фірма уже ремонтувала і на якому завищила вартість робіт на понад мільйон.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також ЯК У СТОЛИЦІ ПЕРЕПЛАЧУЮТЬ УЛЮБЛЕНИМ ПІДРЯДНИКАМ ЗА РЕМОНТИ ШКІЛ