Селищна рада Чабанів під карною справою вдвічі завищила вартість коштовної школи-довгобуду – до 172 мільйонів

Чабанівська селищна рада Києво-Святошинського району Київської області 18 вересня допустила дві фірми до аукціону щодо будівництва школи очікуваною вартістю 172,14 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», інформують "Наші гроші".

Планують замовити нове будівництво школи на 24 класи або 720 учнів по вул. Юності, 5 у смт. Чабани, яке має бути завершене до вересня 2018 року.

Очікувана вартість становить 239 тис грн. за місце. За даними Мінрегіонрозвитку, будівництво шкіл нині коштує 86 тис грн. за учбове місце, тобто майже втричі дешевше.

На оголошений у серпні тендер прийшли два потенційні учасники:

  • київське ТОВ «Будівельна компанія «Форум» Леоніда Гудімова, Дмитра Чурілова, Світлани Чурилової та директора Василя Валентиновича Скиби, власників ТОВ «Будівельна фірма «Рембудсервіс» і ТОВ «Форум-Житлобуд»; щодо Скиби, то особа з такими ПІБ раніше керувала ОСББ «Чабанець»; сама ж будівельна компанія прописана за місцем масової реєстрації по вул. Княжий затон, будинок 16-А, офіс 99.
  • ТОВ «Будплюс Сервіс» із м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області (засновник – Володимира Бойко з Умані Черкаської області, директор – Ірина Прилипіна; остання володіє уманським ТОВ «Граніт», яким керує той же Бойко).

Нагадаємо, у вересні 2016 року селищна рада за результатами тендеру замовила ТОВ «Будівельна країна «Вакан» зведення цієї школи за завищеними цінами за 85 млн грн. Таким чином, очікувана вартість нинішньої закупівлі вдвічі вища від ціни старого договору, який у серпні розірвали за згодою сторін.

Селищну раду Чабанів очолює Олександр Киризлієв, а тендерний комітет – його заступник питань роботи виконавчих органів Юрій Бондар.

Як повідомляв "Ні корупції!", поліція підозрює, що службові особи Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області та ТОВ «Будівельна країна «Вакан» внесли в акти виконаних робіт інформацію про завищення обсягів виконаних будівельних робіт та придбаних матеріалів під час будівництва школи, що призвело до розтрати бюджетних коштів у великих розмірах.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», на Київщині у Таращі обласна прокуратура викрила привласнення державних коштів, виділених на ремонт школи.

Установлено, що в грудні 2015 року між відділом освіти і науки Таращанської районної державної адміністрації та підприємством укладено договір про проведення капітального ремонту по заміні вікон в одній із шкіл району на загальну суму 294 221,03 гривень. Водночас, дані, які містяться в акті приймання виконаних будівельних робіт, не відповідають фактично виконаним роботам.

Читайте також НА ЧЕРКАЩИНІ ПРОКУРАТУРА ШУКАЄ ЧИНОВНИКІВ, ЯКІ ПРИРЕКЛИ ДІТЕЙ НАВЧАТИСЯ В АВАРІЙНІЙ ШКОЛІ

У ЧАБАНІВСЬКІЙ СІЛЬРАДІ ПРИХОВУЮТЬ, КОМУ РОЗДАЛИ ЗЕМЛЮ ПІД КИЄВОМ