Поліцейський, який за регулярну мзду покривав наркоторговців, може залишитися без майна

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ухвалив накласти арешт на майно заступника начальника Жашківського відділення поліції Головного управління НП у Черкаській області. У серпні цього року відносно правоохоронця було зареєстроване кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України  - хабарництво.

У квітні 2017 року на території Жашківського району, що у Черкаській області, викрили злочинну групу, пов’язану з виробництвом і збутом наркотичних засобів.

Встановлено, що підозрюваних покривали місцеві поліцейські.

Відомо, що у грудні 2015 року працівник Жашківського відділення поліції ГУНП у Черкаській області разом з колегою вимагали неправомірну вигоду для себе за непритягнення місцевого торгівця наркотичними засобами  до кримінальної відповідальності та забезпечення йому безперешкодного збуту наркотиків на території Жашківського району.

Плата була доволі скромною - щомісяця по дві тисячі гривень.  Як встановило слідство, регулярно, з березня 2016 року по червень 2017 року «підзахисний» платив цю суму своїм покровителям.

З березня по грудень 2016 року жашківського хабарника призначили на посаду т.в.о. начальника сектору відділення поліції у сусідньому, Маньківському районі. Там він налагодив з травня 2016 року по червень 2017 року таку ж схему поборів та покривання місцевого наркоторгівця. З лютого цього року підозрюваний займав посаду заступника начальника Жашківського відділення поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

До 30 жовтня чоловік перебуватиме під домашнім арештом. Так вирішила Колегія суддів палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області. Попри клопотання слідчого в особливо важливих справах відділу прокуратури Черкаської області про тримання під вартою.

До того ж, в іншому судовому слуханні слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ухвалив накласти арешт на майно підозрюваного:

  • дві земельні ділянки площею 2 га та 4,4303 га;
  • квартиру, загальною площею 69, 4 кв.м;
  • автомобілі ВАЗ 21061, 1983 р.в, Mercedes-Benz E 200 2001 р.в, автомобіль марки «AUDI» модель «A 6», 1997 р.в.

Досудове розслідування триває.