Президент дав сигнал, що активістів можна “мочити”, – Шабунін

Активісти зібралися 21 вересня під будівлею Адміністрації Президента з вимогою припинити фізичний тиск на представників громадськості, повідомляє "24 канал".

"Те, що зараз відбувається у регіонах (ймовірно, мається на увазі побиття харківського активіста Євгена Лісічкіна – 24), таких випадків зараз дуже багато. На центральному рівні в Києві почалися переслідування активістів. Якщо у Києві фальсифікують кримінальні провадження, обливають активістів брудом у підконтрольних медіа, то в регіонах це фізична розправа", – зазначив голова правління ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

Крім того, активіст додав, що такі дії відбуваються з подачі центральної влади.

"Президент дав сигнал, що активістів можна "мочити". Просто у Києві "мочити" – це фальсифікувати кримінальні провадження, а в регіонах, де політична еліта більш кримінальна, як в Одесі або Харкові, "мочити" означає "мочити". Тобто центральна влада дала сигнал це робити. Так от, зараз центральна влада має дати інший сигнал, що це неприпустимо. Але не словами президента, виступами парламенту або черговим фейком Луценка. Сісти в тюрму мають виконавці, а головне – замовники", – наголосив Шабунін.

Читайте також ТІ ПРО НАПАД НА АКТИВІСТА В ХАРКОВІ: ВЛАДА ЗАХИЩАЄ СВОЮ КОРУПЦІЮ

ДМИТРО ГНАП: ПОРОШЕНКО ОСОБИСТО НЕНАВИДИТЬ АНТИКОРУПЦІЙНИХ АКТИВІСТІВ І НАЗИВАЄ ЇХ “ХОМ’ЯЧКАМИ”