У Києві поліція розслідує справу з ЖК «Перспектива», де замість реконструкції школи будують висотки

Суд надав слідчому Нацполіції доступ до документів ТОВ «Глобал Строй-3» та ТОВ «Київмонтажбуд», які будують житловий комплекс «Перспектива» у Києві на Троєщині на самовільно зайнятій земельній ділянці. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду міста Києва від 19 серпня.

Слідство встановило, що у 2004 році Київська міська рада передала у постійне користування Деснянській районній у м. Києві держадміністрації земельну ділянку площею 2,46 га для завершення будівництва школи. Земля розташована у 26-му мікрорайоні житлового масиву Вігурівщина-Троєщина по вул. Т. Драйзера, 40.

Наразі ця ділянка оточена парканом. На ній розташовані незавершені новозбудовані багатоквартирні будинки ЖК «Перспектива», будівництво яких триває.

Згідно з паспортом об’єкта, тут проводиться реконструкція нежитлового будинку та будівництво житлової прибудови. Поруч з новобудовами розміщена будівля відділу продаж ЖК «Перспектива», у якому всупереч законодавству здійснюється попередній продаж квартир.

Замовником будівництва житлового комплексу «Перспектива» є ТОВ «Глобал Строй-3» та ТОВ «Київмонтажбуд».

У 2014 році Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) у м. Києві зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт, згідно з якою  земельна ділянка використовується на підставі договору оренди.

Цю угоду управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) нібито зареєструвало у 2011 році. Під час перевірки встановлено, що документ не реєструвався, а у «Глобал Строй-3» з «Київмонтажбуд» відсутні правовстановлюючі документи на користування землею.

Слідчі, які розслідують кримінальне провадження № 12012110060000120, звернулися до суду з клопотанням надати їм документи з підписами службових осіб «Глобал Строй-3» та «Київмонтажбуд», які знаходяться в київському ДАБІ. Суд надав доступ.

У 2015 році тодішній радник Кличка Павло Рябікін відносив ЖК «Перспектива» до 40 проблемних житлових комплексів, які незаконно будують компанії «Укогруп» та «Сіті Груп», що  контролюються скандальним забудовником Анатолієм Войцеховським («Еліта-центр»). Він був затриманий ГПУ минулого року за підозрою в несплаті податків та створенні злочинного угрупування, яке захоплювало землю у Києві.

Засновником ТОВ «Глобал Строй-3» є Багтіяр Багіров, керівником вказана Олена Величко. Фірма зареєстрована за тією ж адресою, де здійснюється будівництво житлового комплексу: вул. Т. Драйзера, 40. Багіров разом з іншим відомим забудовником Олегом Репою є співвласником ТОВ «Міжнародна будівельна компанія «Партнер». У 2008-2010 рр. Репа займав керівну посаду в «Укогруп» Войцехівського.

«Київмонтажбуд» зараз називається ТОВ «Євро-клінт». Власником і директором є Алікрам Ібрагімов. Підприємство раніше було прописане по вул. Т. Драйзера, 40, зараз воно зареєстроване у Харкові.

У 2013 році суд залишив недобудовану школу на ділянці площею 2,46 га на Троєщині по вул. Т. Драйзера, 40 у власності ТОВ «Глобал Строй-3». Цього річ Київська міська рада почала узаконювати  самобуди Войцехівського ЖК «Перлина Троєщини» та ЖК «Маргарита».

Наші Гроші