Пожежну сигналізацію в таборі “Вікторія” відключили для пошуку фірми, яка дасть більший відкат, – Луценко

В Генеральній прокуратурі вважають, що пожежну сигналізацію в дитячому таборі "Вікторія" відключили в пошуках ліцензованої охоронної пожежної фірми, яка дасть більший відкат.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу у Запоріжжі, передає Еспресо.TV.

Він заявив, що це основна версія слідства. Однак вона – неостаточна.

Крім того, протягом всього літа у резервуарі не було води. Пожежники неодноразово робили приписи про усунення цих та інших серйозних недоліків протипожежної безпеки, зазначив генпрокурор.

"Згідно з чинним законодавством, ці приписи не тягнуть за собою жодної відповідальності. Людина, яка отримує ці приписи сама має встановити терміни усунення недоліків", - пояснив Луценко.

В даному випадку керівник табору розробив такий план аж до кінця цього року, розповів він.

Генпрокурор зазначив, що збирається вивчати цю ситуацію в комплексі.

"Чи можна було будувати ці будинки саме з цього матеріалу, в такій конструкції, чи була деревина достатньо просочена спеціальною антипожежною речовиною чи тільки зверху нанесена, чому не було розпилювачів води і тривожних кнопок в спальних приміщеннях", - розповів Луценко і додав: "Ми хочемо вивчити питання, чому дозвіл на будівництво дали за день до прийняття в експлуатацію". 

Луценко заявив, що всі причетні до трагедії будуть притягнуті до відповідальності і стрілочниками не відбудуться.

Як повідомляв "Ні корупції!", мер Одеси  Геннадій Труханов під час сесії міськради відсторонив від посад начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександра Авдєєва, начальника управління капітального будівництва ОМР Бориса Панова та директора міського департаменту освіти й науки Олену Буйневич (вона, до речі, на наступний день після трагедії в дитячому комплексі «Вікторія» сама написала заяву про звільнення).

Читайте також КАК В ОДЕССЕ КОРРУПЦИЯ И ХАЛАТНОСТЬ УБИЛИ ДЕТЕЙ

ВІДПОВІДАЛЬНА ЗА ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ У “ВІКТОРІЇ” КАЖЕ, ЩО ВОНА ТАМ НЕ ПРАЦЮВАЛА