Заступник голови СБУ Демчина подав вже 16 позовів до ЗМІ та активістів

З квітня 2017 року заступник голови СБУ Павло Демчина подав 16 позовів до суду щодо захисту честі та гідності, або спростування інформації проти журналістів та активістів.

Така інформація міститься на сайті "Судова влада", повідомляє УП. 

До суду подані 11 позовів про захист честі гідності, 5 заяв про визнання інформації недостовірною та її спростування в порядку окремого провадження.

Так у провадженні судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С. на розгляді перебуває 5 заяв Демчини про визнання інформації недостовірною та її спростування.

Усі 5 заяв подані до суду 18 квітня 2017 і вони потрапили у провадження однієї судді. Згідно зі звітом про автоматичний розподіл судових справ між суддями,система могла обрати лише одного суддю – Пінкевич, адже інші судді "виключені" з різних обставин.

У Шевченківський райсуд Києва Демчина подав 5 позовів до народного депутата Сергія Лещенка, телеканалу "ZIK", телеканалу "112", журналіста Дмитра Гнапа, ГО "Слідство. Інфо", ПАТ "Національна Суспільна Телерадіокомпанія України", ГО "Громадське Телебачення", ПАТ "Телерадіокомпанія ЛЮКС".

З п’яти позовів Демчини суди вже повернули три позовних заяви позивачу як такі, що не відповідали вимогам ЦПК України.

На розгляді у Печерському районному суді міста Києва перебуває три позови Демчини до Віталія Шабуніна, Віталія Каська та інтернет видання "Голос.UA".

Ще два позови Демчини проти народного депутата Сергія Лещенка перебувають на розгляді в Подільському районному суді міста Києва.

Як відомо, у березні 2017 року журналісти оприлюднили інформацію щодо першого заступника голови СБУ Павла Демчини.

Нещодавно стало відомо, що Демчина також надіслав позов до журналу "Новое время". Перед цим адвокат Демчини направив до редакції два звернення.

"В одному він вимагав спростувати опубліковану в статті інформацію про те, що Демчина причетний до утворення монополії компаній, близьких до Віктора Медведчука, на ринку скрапленого газу", - зазначають у виданні.

Інша претензія була стосовно слів Шабуніна, який заявив про тиск на антикорупціонерів.

Як повідомляв "Ні корупції!", 23 серпня 2017 року указом президента Павлу Демчині - першому заступнику голови - начальнику Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

Як відомо, у ЗМІ Павла Демчину називають наближеним до президентського фаворита Ігоря Кононенка та "смотрящим" за СБУ від партії влади. 

Як зазначив нардеп від БПП Сергій Лещенко, Демчина був пов’язаний з "горіховою мафією", яка силами СБУ блокує експорт українського горіха в Європу, вимагаючи "відкати".  

Наприкінці 2016 року СБУ запідозрила у фінансуванні тероризму дві компанії, які імпортують в Україну сировину, на підставі чого заблокувала роботу одразу 16 трейдерів скрапленого газу.

За словами Лещенка, таким чином СБУ намагалася зачистити ринок для окремих фірм. Зокрема, направила до Міністерства економічного розвитку лист з вимогою накласти санкції на найбільших імпортерів, який підписано першим заступником голови СБУ.  

Фірми, які почали імпортувати великі обсяги скрапленого газу з Росії після того, як СБУ ініціювало застосування санкцій до 16 інших компаній-імпортерів, пов’язані з Віктором Медведчуком, а також мають опосередкований стосунок до кондитерської корпорації "Рошен".

У квітні 2017 року під будинком голови антикорупційної організації ЦПК Віталія Шабуніна відбувся пікет, в організації якого Шабунін звинуватив заступника голови СБУ Павла Демчину.

Про таємні статки заступника голови СБУ Павла Демчини читайте в матеріалі "Демчина з іншого життя".