Через пожежу в «Вікторії» Труханов відсторонив від посад своїх підлеглих, активісти вимагають відставки самого мера

Мер Одеси  Геннадій Труханов під час сесії міськради відсторонив від посад начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Олександра Авдєєва, начальника управління капітального будівництва ОМР Бориса Панова та директора міського департаменту освіти й науки Олену Буйневич (вона, до речі, на наступний день після трагедії в дитячому комплексі «Вікторія» сама написала заяву про звільнення).

  В той же час під стінами мерії зібралось кілька сотень активістів, які вимагали відставки самого Труханова.

Разом із розпорядженням про відсторонення від посад чиновників є повідомлення про звільнення віце-мера Зінаїди Цвірінько за власним бажанням у зв’язку із виходом на пенсію. Саме відставки цієї чиновниці вимагала громадськість після трагедії в дитячому таборі, бо вона відповідала за діяльність виконавчих органів влади.

Мерію охороняла безпрецедентна кількість правоохоронців, чергували автозаки, пожежні машини і швидкі. Активісти намагались потрапити на сесію. Сталися жорсткі сутички.  В результаті – в мерію люди потрапили лише разом із прокурором Одеської області Олегом Жученком і головою Нацполіції регіону Дмитром Головіним. На той час депутати й одеський міський голова вже покинули сесійну залу.

У мерії

За повідомленням Дмитра Головіна, з заявою про побиття до правоохоронців ще ніхто не звертався. У той же час у соцмережах і ЗМІ є численні фотографії побиття активіста Анатолія Мазура. Ще один громадський діяч Олександр Вінницький опублікував фото зламаного після сутичок пальця.

Фото з відкритих джерел

Слід зазначити, що фактично засідання сесії так і не відбулось – депутати встигли лише проголосувати за виділення допомоги постраждалим внаслідок пожежі в «Вікторії»: родинам загиблих по 200 тисяч гривень, тим, хто потрапив у лікарню, – по 100, всім, хто відпочивав у згорілому будинку, – по 20 тисяч. Потім мер оголосив безстрокову перерву в сесії.

Окрім того, Олег Жученко підтвердив, що розслідування пожежі в «Вікторії» триває. А справа, відкрита ще у 2016 році про порушення тендерної документації під час проведення торгів на реконструкцію комплексу, не закрита, а розслідується в комплексі.

Нагадаємо, пожежа в одеському дитячому оздоровчому комплексі сталася в ніч на 16 вересня, внаслідок чого загинуло дві дівчини з танцювального ансамблю, третя досі вважається зниклою без вісті. Хоча не попелищі було знайдено фрагмент третього тіла.

Зараз триває  експертиза. Днями директору комплексу й двом працівникам винесена підозра, їх взято під варту на 2 місяці без права внесення застави.

Відразу після трагедії був відсторонений від посади голова Київської райадміністрації Одеси Володимир Сушков.

Генпрокурор України Юрій Луценко пообіцяв взяти хід розслідування під особистий контроль.