Відповідальна за пожежну безпеку у “Вікторії” каже, що вона там не працювала

Київський районний суд Одеси заарештував без права внесення застави підозрювану у порушенні правил пожежної безпеки виховательку дитячого табору "Вікторія" в Одесі.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду, передають Українські Новини.

"Київський районний суд Одеси взяв під варту вихователя (відповідального за пожежну безпеку) комунального позашкільного навчального закладу "ОГД ОСК "Вікторія ", якого підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 270 КК України, а саме порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі, яка призвела до загибелі людей і матеріальних збитків в особливо великих розмірах", - сказано в ньому.

Слідчий суддя обрав щодо підозрюваної міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою строком на 2 місяці без права застави.

Встановлено, що згідно з приписом у червні співробітники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області провели перевірку території, будівель, споруд, підсобних і побутових приміщень дитячого табору "Вікторія", в результаті якої від відповідальної особи за пожежну безпеку вимагалося вжити низку заходів щодо дотримання вимог пожежної безпеки.

Також зазначається, що підозрювана, будучи ознайомленою з зазначеним приписом і будучи зобов'язаною виконати його в повному обсязі, не прийняла заходів щодо їх виконання.

Своєю чергою, Пушкинская.net повідомляє, що старша вихователька Наталія Янчик, яка відповідала за пожежну безпеку у дитячому таборі "Вікторія", стверджувала, що на момент трагедії вона була працевлаштована у таборі суто формально.

Зокрема, Янчик повідомила, що 16 вересня о 07:30 їй зателефонував заступник директора "Вікторії" у повідомив, що потрібно вийти на роботу. За її словами, фактично вона там не працювала, але її документи ще перебували в таборі. Того ж дня близько 10:00 ранку поліцейські її забрали з дому до райвідділу й повідомили про підозру. Після цього їй стало погано, й дорогою до обласної лікарні вона знепритомніла. 

"Далі я прокинулася у психлікарні в Олександрівці, куди мене перенаправили через гостру реакцію на стрес. Там я перебувала вже під наглядом поліцейських", - додала вона.

Під час судового засідання було встановлено, що Янчик перебувала в Одесі на заробітках, й 30 серпня поїхала додому. З того часу вона вже не працювала у "Вікторії", проте заяву на звільнення вона при цьому не написала.

"Я підписала наказ про призначення на посаду відповідального за пожежну безпеку тому, що мені так сказали. Я була старшим вихователем, але з дітьми не спілкувалася, я лише контролювала роботу вихователів. Коли була перевірка, мені сказали, що це не важливо. У момент трагедії мене там не було", - зазначила підозрювана.

Суддя, своєю чергою, заявив, що "слід було думати і не підписувати, а заяву про звільнення потрібно було офіційно зареєструвати". Прокурор також зазначив, що на його думку, підозрювана "нічого не зробила щоб запобігти трагедії, аби врятувати дітей з палаючого будинку".

Нагадаємо, в ніч з 15 на 16 вересня в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля. Внаслідок пожежі загинули троє дітей, ще двох було госпіталізовано. Активісти намагалися штурмувати міськраду, поліція застосовувала сльозогінний газ. Табір працював без пожежної сигналізації та системи пожежогасіння, дерев'яний корпус не обробляли антизаймистою речовиною, а від води йшов електричний струм. Корпус будували нашвидкоруч із "відкатами" та нехтуванням будівельними та безпековими вимогами. ДСНС заявляє, що можливою причиною пожежі в дитячому таборі "Вікторія", де загинули троє дітей, були несправні електроприлади. Вони були встановлені без належної ізоляції від дерева, яке також не було просякнуте спеціальною протипожежною рідиною. Суд вже заарештував директора табору Петроса Саркисяна. 

Читайте також КАК В ОДЕССЕ КОРРУПЦИЯ И ХАЛАТНОСТЬ УБИЛИ ДЕТЕЙ