Політична партія «Наш край» не платить за рекламу у медіа, які контролює голова її осередку

Політична партія «Наш край» не платить за рекламу на радіо «Львівська хвиля» та агенції інформації та політики «Гал-інфо», фактичним власником яких є колишній член податківської команди Медведчука Мирослав Хом’як і паралельно очільник Львівської обласної парторганізації «Наш край».

Про це йдеться в інтерв’ю Мирослава Хом’яка DailyLviv.com

Так, на запитання журналіста про те, що партія «Наш край» добре рекламується і на «Львівській хвилі», і в «Гал-інфо», але чи платить вона там за рекламу, Хом’як відповів: «Чесно кажу: «Не плачу» і при цьому додав, що із податківцями з цього приводу готовий подискутувати на предмет того, чи є тут порушення законодавства.

Також на запитання журналіста, яким чином фіскальні служби зараз відстежують рекламу в медіа, в тому числі немарковану або приховану комерційну політичну рекламу, Хом’як відповів:

«Коли я працював начальником управління податкових розслідувань, я особисто займався і давав завдання відстежувати рекламу. Приховану, неприховану. І рахувати, які доходи, приблизно, отримують рекламодавці. На той час я думав, що це величезні кошти, що це – дуже багато. Хоча, може, реклама і приносить багато грошей. На той час це було не так, це було по- іншому, це були дрібні заробітки. Це був 1999-й рік».

Хом’як додав, що покарання у випадку порушень тоді передбачало адміністративний штраф у вигляді – 85 гривень.

«На сьогодні рекламний бізнес – це є потужний бізнес. Якщо ти монополіст рекламного бізнесу, якщо ти маєш багато площин, якщо ти маєш багато ЗМІ, маєш загальнонаціональні засоби масової інформації, це є заробіток, це є бізнес, це ми бачимо. Ми розуміємо, скільки коштує реклама на загальнонаціональних телевізійних каналах, у засобах масової інформації, і ми розуміємо, що якщо ми тут у Львові заробляємо якісь копійки, то це просто для виживання, для того, щоби заробити журналісту і менеджеру на зарплату. Може, ще якісь копійки на розвиток. Але я вважаю, що на сьогодні рекламний бізнес у Львові і в Галичині ще потребує вдосконалення, вищого рівня підходу до рекламного бізнесу», - вважає Хом’як.

За його словами у період виборів інші політичні сили можуть «зайти» у його медіа лише, заплативши гроші за рекламу. Нині ж він інколи працює і «на домовленостях».

«Зараз ми можемо розмовляти на партнерських домовленостях. У мене є багато друзів у Львові. Товариш попросив, і ми можемо надати ефір чи посприяти у розповсюдженні певної позитивної інформації. А як тільки ми вступаємо в передвиборчу кампанію, є чітке законодавство, яке регулює всі взаємовідносини: угода, рахунок, проплата, реклама. Все. Інакше не можна, тому що ми розуміємо, що це моніториться, і ми не хочемо ризикувати, щоби хтось забрав у нас ліцензію. Тому це є дві сторони монети», - сказав Хом’як.

Своєю чергою, «Ні корупції!» направив запит про доступ до публічної інформації до Головного управління ДФС у Львівській області з вимогою надати копії документів про моніторинг, відстеження немаркованої, прихованої та політичної реклами на «Львівській хвилі» та «Гал-інфо» упродовж 2016-2017 років. Та про заходи реагування у випадку виявлення такої.