Збиток, завданий Україні Януковичем, можна порівняти з розміром річного бюджету країни

Луценко пояснив, як Янукович обкрадав Україну
© Василь Артюшенко, DT.UA

За час керівництва країною екс-президент України Віктор Янукович незаконно привласнив собі активи на суму 40 млрд доларів, заявив під час форуму YES генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Згідно з міжнародною експертизою, екс-президент Янукович вкрав в України 40 млрд доларів США. Це річний бюджет країни. Давайте проаналізуємо, як їх крали. По-перше, завдяки різниці ціни на газ, вартість якого в Україні нижчі, ніж в Європі", - зазначив генпрокурор.

У той же час він заявив, що зараз робота українських державних органів стала набагато прозорішою.

"Раніше були податкові майданчики. Але сьогодні такого немає. Сьогодні немає податків з ПДВ. Це робиться автоматично. Немає мегакорупції в держзакупівлях. Працює система Prozzoro", - сказав Луценко.

У той же час він підкреслив, що Україні потрібно ще вирішити проблему держмонополії і митниці.

Дивіться також фото: ГПУ під час обшуків у чиновників часів Януковича вилучила золото, гроші та документи

Нагадаємо, що 4 вересня заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що в Європі заарештували більше ніж півтонни золота, яке було вкрадене оточенням біглого екс-президента Віктора Януковича.

Пізніше генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту України Віктора Януковича та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу оголосили  підозру у захопленні державної влади.

За його словами, Департамент спецрозслідувань ГПУ розслідує справу Конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента, за рахунок звуження повноважень парламенту і уряду.

ДТ