Медійники зробили заяву з приводу дій СБУ щодо ”Української правди”

Медійники вважають візит СБУ до редакції "Української правди" як чергову спробу змусити мовчати журналістів та ЗМІ, які пишуть на "незручні" для влади теми.

Про це написала у своєму блозі головний редактор УП Севгіль Мусаєва.

Вона нагадала передісторію. Так, 14-го вересня до редакції "Української правди" завітав співробітник СБУ, щоб вручити листа з вимогою вилучити статтю майже 9-місячної давнини.

При цьому він не озвучив подробиць кримінального провадження, у рамках якого слідчих зацікавила стаття УП "Сучасну зброю для армії знову відклали "на завтра".

У матеріалі йшлося про те, що відповідальні за посилення обороноздатності посадовці не виконали у визначені терміни рішення РНБО щодо розробки та ухвалення Програми розвитку оборонно-промислового комплексу.

Також автор вказував на те, що на певному етапі розробки зазначеної Програми, відповідальні чиновники не перевіряли реалістичність внесених до документу даних. Зокрема, наводилися приклади завищеної вартості певних видів озброєння, які містилися у проекті Програми.

"З огляду на зазначене, ми, що нижче підписалися, розцінюємо візит СБУ до редакції "Української правди" як чергову спробу змусити мовчати журналістів та ЗМІ, які пишуть на "незручні" для влади теми", - написала Мусаєва і додала, що замість тиску на журналістів на догоду керівникам країни вони вимагають від СБУ виконання власних обов'язків, пов'язаних із захистом безпеки країни.

А саме:

1. Розслідування діяльності чиновників, які систематично зривають терміни виконання рішень РНБО, що стосуються обороноздатності країни;

2. Розслідування фіктивних та корупційних закупок та виконаних робіт для потреб ЗСУ, про які йшлося у матеріалах ЗМІ;

3. Розслідування незаконного збагачення керівників ЗСУ Антитерористичного центру СБУ, військових прокурорів, які несли службу у зоні АТО;

4. Розслідування вбивств та приховування обставин загибелі військовослужбовців та цивільних у зоні АТО;

5. Розслідування розкрадання коштів під час виконання будівельних та ремонтних робіт у зоні проведення АТО.

"У разі зацікавлення у виконанні прямих обов'язків журналісти українських ЗМІ готові надати зібрані відповідні матеріали.

Поки ж ми констатуємо, що за 26 років мало що змінилось у стосунках влади зі ЗМI. Ми вимушені визнати: тактики та інструменти тиску на журналістів залишаються відвертими та нахабними. І, на жаль, участь у цьому беруть представники спецслужби, які мали б бути взірцем для незалежної країни.

Візит СБУ до редакції "Української правди" ми розцінюємо як спробу змусити мовчати журналістів та ЗМІ, які пишуть на "незручні" для влади теми. Прикметно, що він фактично збігся у часі із 17-ю річницею зникнення засновника видання Георгія Гонгадзе, замовники вбивства якого і досі не встановлені", - написала Мусаєва.

На даний момент заяву підписали 24 медійники і вона відкрита для підписання іншими.

Читайте також ТІ ПРО НАПАД НА АКТИВІСТА В ХАРКОВІ: ВЛАДА ЗАХИЩАЄ СВОЮ КОРУПЦІЮ