“Ефективний антикорупційний суд потрібен не сьогодні. Він потрібен вчора!”

Святослав Вакарчук
Лідер рок-групи Океан Ельзи, композитор, громадський діяч

Президент сказав, що у нас немає 1.5-2 роки на створення антикорупційного суду.

І що мало в яких країнах такі суди існують. І не скрізь вони ефективні. Тому найближчим часом буде створено антикорупційну палату. Але питання: яким чином? - запитує Святослав Вакарчук у своїй колонці на сайті НВ

У нас дійсно немає часу чекати. І нам дійсно не важливо як називатиметься і яким за формою буде державний орган, що садитиме корупціонерів за грати.

Важливо, щоб він був. І щоб він був незалежним від виконавчої та законодавчої гілок влади і за формою, і за змістом. І щоб він не мав жодного стосунку до існуючих сьогодні судів. Бо останнім сьогодні не вірить ніхто. Ні суспільство, ні політики, ні світова спільнота. І такий ефективний антикорупційний суд потрібен не сьогодні. Він потрібен вчора! 

Пане президенте! Панове народні депутати! Це ваш обов'язок і це на вашій відповідальності знайти конституційне та водночас ефективне рішення якомога швидше. Бо вже пройшло три роки з часу Революції Гідності, а жоден "серйозний" корупціонер не засуджений до реального терміну ув'язнення. 

Як сказав колись Ден Сяопін, не важливо якого кольору кішка. Важливо, щоб вона ловила мишей. Поки ми роками перефарбовуємо нашу "кішку" з червоного у синьо-жовтий колір, "миші" давно проїли діри в самій основі нашої держави. 

Тому ви праві, у вас немає двох років. Народ просто більше не буде так довго чекати.
І почне запитувати: де результат? І запитувати голосно! І дай Бог, щоб в той момент ще можна було розчути відповідь!

Святослав Вакарчук. НВ