За системні хабарі одеський суддя Кічмаренко присудив штраф нижче суми хабара

Закінчився судовий розгляд справи екс-заступника директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради Ольги Зубенко та її спільниці, яка досі працює оцінювачем майна. Вони ще з 2014 року отримували хабарі від підприємця, який звернувся до департаменту щодо виділення в довгострокову оренду величезного приміщення. Але відбулися лише штрафом, який нижче суми хабара.

Як слідує з матеріалів справи, у сукупності сума хабара перевищила 5,25 тисяч доларів США. Зокрема, 5 тисяч доларів підприємець заплатив за вплив на посадових осіб Одеської міської ради з метою укладання договору оренди нежитлового комунального приміщення площею більше 265 квадратних метрів. Гроші отримала оцінювач, а потім передала їх Ользі Зубенко.

При цьому оцінювача судили за трьома статтями Карного кодексу України – співучасть, заволодіння чужим майном шляхом обману, а також пособництво в одержанні неправомірної вигоди для третьої особи, за  вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Ольгу Зубенко визнали винною лише в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

За даними судового реєстру, обидві обвинувачені визнали свою вину.

В результаті голова Приморського районного суду Сергій Кічмаренко, який виніс рішення по цій скандальній справі вже на третьому засіданні, присудив оцінювачу штраф 17 тисяч гривень, колишній чиновниці - 25,5 тисяч гривень. А також присудив стягнути гроші за проведення експертизи. Жодного слова у вироку нема про заборону хабарницям обіймати колишні посади. При цьому оцінювач, яка «засвітилась» у цій справі, досі працює. А інформація про Ольгу Зубенко все ще розміщена на офіційному сайті міста.

Слід зазначити, що сам суддя Кічмаренко неодноразово потрапляв у гучні скандали. Одним із останніх стала перепалка судді із активістами, які подали в суд, вимагаючи скасування прийнятого міською владою зонінгу. Зокрема, Кічмаренко у грубій формі запитав у людей, чому вони не на роботі, а в суді.