Як чиновники з різних регіонів України оздоровили дітей-сиріт у «Богатирьонку» кожен за свою ціну

Співставивши договори на закупівлю однакових послуг у одного й того ж підрядника різними замовниками від освіти з різних регіонів, «Ні корупції!» зробив висновок, що відпочинок, скажімо, київського школяра коштував на 43 гривні на день дешевше, аніж  такого самого школяра із Київської області. При цьому оздоровлення учня з Кіровоградщини навпаки коштувало дорожче на 8,5 грн., аніж учня з Київщини. У школярів з Одещини також своя ціна.

Зауважимо наперед, якщо ви гадаєте, що різниця в ціні могла бути за рахунок доїзду до місця відпочинку з різних регіонів України, то відповідаємо: підрядник-оздоровлювач зустрічав дітей уже на місці, тобто не займався їхнім перевезенням.

Отже, цікава математика по порядку.

Як зазначається в системі «Прозорро», 9 червня 2017 року Гоголівська сільська рада Броварського району Київської області уклала договір із закупівлі послуг дитячих літніх таборів (путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки), дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із багатодітних сімей, про що прозвітувала у системі публічних закупівель. Саме так, не закупила через систему, а лише відзвітувала у системі, без жодних торгів. Вартість договору – 187 600 гривень.

Постачальником послуг було визначено Приватне підприємство «Мрія-Юг». Згідно з договором, укладеним між сільрадою і ПП, діти відпочивали у дитячому оздоровчому таборі «Богатирьонок» у Сергіївці на Одещині.

Своєю чергою, як повідомляється у системі «Прозорро», і Броварська районна державна адміністрація також закупила послуги з відпочинку та оздоровлення дітей у «Богатирьонку» ПП «Мрія-Юг». Причому також не через торги, а просто тому, що так вирішила. Водночас прозвітувала вона про це навіть гірше за попередників, оскільки договів про закупівлю послуг у системі досі не завантажений.

Щоб отримати цей документ, «Ні корупції!» надіслав запит про доступ до інформації на електронну адресу контактної особи замовника, на що спочатку отримав лист із питанням, кому і навіщо потрібен цей документ. А вже потім, після розтлумачення деяких норм профільного закону чиновникам, нам був надісланий і сам документ.

Згідно з договором, який був укладений 26 червня, Броварська РДА віддала ПП також 187 600 гривень і також, як і Гоголівська сільрада Броварського району, оздоровила 67 дітей.

У відповіді на запит «Ні корупції!», який стосувався процедури проведення закупівлі послуг саме у цього підрядника без альтернативи, у Броварській РДА відповіли, що, мовляв, порадилися і так вирішили.

Ось розрахунок вартості проживання, харчування і оздоровлення (згідно з договором оздоровлення означає лише наявність моря поруч, більше жодних оздоровчих процедур – авт.) однієї дитини за 1 день.

При цьому, скажімо, відділ освіти Подільської райдержадміністрації Києва закупив послуги з відпочинку та оздоровлення дітей у цьому ж «Богатирьонку» ПП «Мрія-Юг» за 238 гривень за 1 день однієї дитини.

А Компаніївська РДА на Кіровоградщині закупила аналогічні послуги по 288, 50 гривень за 1 день 1 дитини.

Ще іншу вартість заплатив за оздоровлення 1 дитини в день в «Богатирьонку» комунальний заклад «Ананьївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів», що на Одещині. Він віддав за оздоровлення 1 дитини по 250 гривень в день.

Причому, як повідомляється у системі «Прозорро», там навіть конкурс проводився між ТОВ «ШАНС» і ПП «Мрія-Юг». Щоправда, конкурс був «про око».

Чому? Тому, що згідно з даними аналітичної системи Youcontrol,о бидві компанії мають прописку за однією адресою - Одеська обл., місто Білгород-Дністровський, селище міського типу Сергіївка, ВУЛИЦЯ ЛАЗО, будинок 1-А.

Як повідомляється в системі «Прозорро», під час ще одного тендеру так само «про око» ТОВ «Шанс» і ПП «Мрія-Юг» «позмагалися» за вартість договору на суму 1 134 000,00 гривень. В результаті, Андрієво-Іванівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що на Одещині, віддала гроші ПП «Мрія-Юг».

Зауважимо, що ПП, розмір статутного капіталу якого становить 2 тисячі гривень, довіряють оздоровлювати дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей з багатодітних сімей чиновники від освіти з Київської, Житомирської, Кіровоградської та Одеської областей.

Найбільше – з Одеської, повідомляється у базі тендерів «Прозорро» Clarity Project.

Загалом, як йдеться у Zакупівлі, ПП «Мрія-Юг» на «Богатирьонку» заробило 22,6 млн грн, уклавши загалом 84 угоди.

А ось так виглядає улюбленець чиновників від освіти - дитячий табір "Богатирьонок".

Фото з презентаційного сайту.

У відкритих джерелах немає жодного фото, де корпуси табору були б сфотографовані не крізь кущі і дерева, які затуляють фасади 80-х років зведення.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»