В Україні дедалі більше людей, які не вірять у перемогу над корупцією

Українці вірять в нездоланність корупції, владі треба показувати більше конкретних випадків подолання корупції та покарання винних.

Про це заявив виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Треба більше прикладів переможеної корупції, навіть майбутнє чинної влади залежить від того, чи зможуть вони пред'явити суспільству факти подоланої та покараної корупції. Якщо в суспільстві є думка, що корупція непереможна, то люди легше будуть піддаватися корупційним діям", - сказав Я.Юрчишин в четвер у Києві на брифінгу, присвяченому фестивалю "Кіно проти корупції".

Він також заявив, що кількість українців, які не вірять в можливість подолання корупції в країні, зросла.

"На сьогодні корупціонерів не покарано, хіба що дрібних чиновників. Зросла кількість людей, які не вірять, що корупція загалом може бути покарана. Якщо в 2013 році 80% українців вважали, що уряд не може перемогти корупцію, то на сьогодні цей показник 86%. Це кількість людей, які не бачать результатів боротьби з таким явищем, хоча досягнень в цій сфері набагато більше", - підкреслив Я.Юрчишин.

Представник організації також додав, що 38% українців безпосередньо стикалися з корупцією, тобто в них вимагали хабар або вони змушені були давати хабар.

"Медіа формує думку, тому важливо показувати факти покараних великих корупційних діянь. Адже навіть колишнього президента Януковича сьогодні судять у справі про держзраду, а не про корупцію", - додав він.

Фестиваль "Кіно проти корупції" стартує 14 вересня в Києві. В рамках фестивалю відбудеться показ фільмів-розслідувань від українських журналістів. До програми також увійшли шість європейських фільмів, які досліджують природу корупції. Всі покази безкоштовні, окрім Києва, вони також пройдуть у Кривому Розі, Полтаві, Сєверодонецьку, Житомирі та Запоріжжі.

"Корупція існує не тільки в Україні, а й в усьому світі. Фестиваль передбачає різні формати і демонстрації в різних регіонах, тому ми очікуємо різні дискусії, обговорення викликів, які ставить перед суспільством корупція", - повідомила представник Goethe-Institut в Україні Катерина Герінг.

Читайте також БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ: 9 ПАДІНЬ НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ

БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ ВІДХОДИТЬ НА ДРУГИЙ ПЛАН З НАБЛИЖЕННЯМ ВИБОРІВ – THE ECONOMIST