НБУ знайшов нову посаду директору департаменту, якого спіймали на великому хабарі

Національний банк перевів Сергія Шацького на посаду керівника проектів і програм управління реформування фінансового сектору департаменту стратегії та реформування.

Про це повідомляє "Лівий берег" з посиланням на інформацію "Українських новин".

За версією слідства, директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Шацький вимагав 35 тисяч доларів за реєстрацію платіжної системи "Платисервіс". Під час отримання останньої частини хабара в розмірі 25 тисяч доларів його затримали.

Як повідомила прес-служба банку, на нову посаду Шацький був переведений у червні.

"Функціонал діючої посади Сергія Шацького не перетинається з питаннями ліцензування платіжних систем і оверсайту за ними", - повідомили в НБУ.

Відповідно, посада директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ вакантна, відкритий конкурс на її заміщення було оголошено 29 серпня, збір документів від кандидатів тривав по 11 вересня включно.

Зараз проводять співбесіди з метою визначення переможця.

Як повідомляв "Ні корупції!", директор департаменту НБУ упіймався на хабарі у лютому цього року. 

«Затриманому представнику Національного банку України повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України, а також його спільникам за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України (одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі для себе, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, а його спільникам посередництво у її отриманні) та на даний час вирішується питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою», - повідомили в прокуратурі.

Згодом, як повідомляв "Ні корупції!", у НБУ заявили, що директора департаменту, який отримав неправомірну вигоду, рано називати хабарником.

«Ми вважаємо, що ця справа потребує підвищеної уваги правоохоронних органів, оскільки у цьому провадженні є такий важливий факт: представник компанії, який заявляє, що за реєстрацію платіжної системи він заплатив хабар, раніше представляв компанію, у якої НБУ відкликав ліцензію.

Національний банк, як було неодноразово наголошено, всебічно сприяє слідству та сподівається на неупереджене розслідування та дотримання принципу презумпції невинуватості», - йшлося в тексті заяви НБУ.