Президента закликали ввести поліграф для боротьби з корупцією

Президенту України Петру Порошенку запропонували ввести використовування поліграфу, як засобу доказування під час розслідування справ за фактом корупції. Відповідна петиція розміщена на сайті Глави держави, передає УНН.

Автором петиції виступив Роман Пустовойтов. У своєму проханні він спирається на ч.1 ст. 332 КПК України, у якій зазначено, що під час судового розгляду суд, за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.

Окрім того, автор наголошує на тому, що ця система використовується у таких країнах як США, Канаді, Ізраїлі, Японії, Великобританії та інших.

"Ми живемо у сучасному світі, зараз використання знань нової ери є інструментом боротьби з корупцією, з незаконними мотиваціями, (дає можливість - ред.) підтвердити показання свідків", - йдеться у тексті петиції.

Автор зазначає, що поліграф допоможе зменшити рівень корупції та зніме навантаження на доказування у судах та інших установах.

Як повідомляв "Ні корупції!", під час щорічного послання у Верховній Раді Президент України Петро Порошенко заявив, що корупція залишається великою проблемою в країні.

"Найболючіше й найскладніше питання – це питання боротьби з корупцією. Якщо говорити мовою Інтернету та соціальних мереж, тут важко поставити хештег перемога, але й таврувати питання хештегом зрада – теж неправильно", - зазначив президент.