Кесслер: Є ризик, що аудит НАБУ хочуть провести лише для того, щоби звільнити Ситника

Проблема корупції в Україні серйозніша, потужніша та викликає більше стурбованості, ніж у багатьох інших країнах. Принаймні, європейських.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив генеральний директор Європейського бюро з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) Джованні Кесслер.

"Добре, що це визнається – насамперед в самій Україні. Усвідомлювати серйозність проблеми – перший крок до того, аби її подолати. Майдан розпочався через несподівану відмову тодішнього керівництва від курсу на Євросоюз – але свою роль зіграло й неприйняття потужної системної корупції, якою країна була пронизана зверху донизу", - зазначив Кесслер і додав:

"Щоб перемогти її, недостатньо одного дня чи зміни уряду або президента, це може бути лише першим кроком". 

За словами Кесслера, в Україні "створено можливості для виявлення та розслідування корупційних дій. Система вже не є закритою, "запечатаною", як раніше".

Кесслер наголосив, що прогрес у боротьбі з корупцією є, зокрема, "Україна має НАБУ – незалежну інституцію, яка і шле той меседж: всяка корупція може бути виявлена, навіть на найвищому рівні".

Водночас Кесслер визнав, що нині НАБУ працює в складних умовах. За його словами, зараз дехто бачить пріоритетом проведення аудиту НАБУ, щоб усунути директора Бюро з посади. 

"Я бачу небезпеку, що запланований аудит НАБУ буде проведено лише для того, щоби за його результатами звільнити голову агенції. Тобто що для когось це – така собі можливість усунення його з посади. Відтак незалежність голови бюро може опинитися під загрозою, що було би дуже погано", - зазначив Кесслер і додав:

"Належний аудит варто здійснювати лише за кілька років, коли діяльність інституції вже є добре усталеною. Тоді можна оцінити, як вона працює, а не зараз, коли НАБУ ще перебуває в процесі становлення".