Чому Черкаська міськрада оприлюднює протоколи сесій через кілька тижнів після засідань

Черкаська міськрада не дотримується чітких термінів оприлюд­нення протоколів пленарних засідань сесій. Здебільшого ці документи публікують на офіційному сайті ЧМР лише через кілька тижнів після дати засідання. Єдиним джерелом інформації для черкасців щодо питань, які розглядали на останній сесії, та рішень щодо них, протягом у середньому більш як  двох тижнів залишаються лише місцеві ЗМІ та, частково, протоколи поіменних голосувань депутатів.

Найдовшим терміном зволікання публікації протоколу сесії протягом останніх п’яти місяців були 51 день: пленарне засідання відбулося 19 квітня, а відповідний документ оприлюднили аж 14 червня.

Частково довідатися про розглянуті на пленарних засіданнях сесій ЧМР питання можна із протоколів поіменних голосувань депутатів ради. Оскільки, відповідно до Закону «Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні», прийнятого у листопаді 2015 року, результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню, радам запропоновано оприлюднювати ці документи в день голосування. Попри те, що ці звіти є невід'ємною частиною протоколів сесій рад, вони не відображають перебігу засідань.

«Ні корупції!» звернувся до Черкаської міської ради з проханням пояснити більш ніж двотижневі затримки із оприлюдненням сесійних протоколів. Також ми попросили надати інформацію щодо рішень, прийнятих на двох останніх пленарних засіданнях ЧМР від 10.08.2017 року та 28.08.2017 року, протоколів яких донедавна не було на сайті ЧМР.

На наш запит у міськраді відповіли, що «після візу­вання протоколів пленарних засідань членами секретаріату протокол відразу надається на підпис головуючому на сесії відповідно до ч.16 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і після його підписання в той же день оприлюднюється на сайті міської ради».

Власне, чітких термінів, згідно з  Регламентом Черкаської міськради, для опрацювання, візування, підписання та оприлюд­нення протоколів нема.

Оскільки перелічені  вище особи є дуже зайнятими людьми, які не можуть ознайомитися з документами у стислі терміни, протоколи публікують і через два тижні, і через місяць після засідання сесії.

«До робочих органів другої сесії, а саме, секретаріату, обрано 3-х депута­тів. У зв'язку з необхідністю попереднього вивчення тексту документа депу­татами-членами секретаріату перед його візуванням та враховуючи, що депу­тати здійснюють свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службо­вою діяльністю, інколи виникають затримки з візуванням протоколу членами секретаріату та подальшою подачею його на підпис головуючому і оприлюд­ненням на сайті», - читаємо у відповіді на інформаційний запит «Ні корупції!». Оскільки станом на 5 вересня цього року на сайті Черкаської міської ради був оприлюднений протокол засідання ще від 13 липня, а документів щодо двох наступних на офіційному порталі ЧМР не було, Черкаська ОО КВУ оприлюднила звернення до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка та секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького з проханням вчасно інформувати жителів міста про результати роботи сесій ради та оприлюднити протоколи засідань.

«Після цього (10.07.2017 року – Ред.) відбулось декілька засідань, в тому числі і такі, на яких вирішувалися питання, що викликали широкий суспільний резонанс. Ці засідання значною мірою не відповідають заздалегідь оприлюдненому порядку денному тому єдиним джерелом достовірної інформації про зміст засідань є саме протоколи, які раніше регулярно оприлюднювались на сайті ЧМР», - йдеться у зверненні Черкаської ОО КВУ.

Протоколи пленарних засідань, які відбулися після 13.07.2017: від 10.08.2017 та від 28.08.2017, були оприлюднені на сайті міської ради 07.09.2017, тобто після звернення Черкаської ОО КВУ та запиту «Ні корупції!» й у рекордно стислий термін як для такої процедури - усього через 10 днів після останнього пленарного засідання.

Щодо питань, які розглядалися на цих пленарних засіданнях, та результатів їхнього розгляду, то з ними нашому виданню порадили ознайомитися на сайті ЧМР.

Отож на другій сесії 33 пленарного засідання Черкаської міської ради,  10 серпня цього  року, з-поміж інших, було ухвалене рішення щодо скасування рішень виконкому про затвердження проектів детального плану забудови набережної Черкас. Також депутати прийняли рішення про розпуск виконавчого комітету Черкаської міської ради.

Питання щодо розпуску виконкому визріло після прийняття наприкінці липня цього року детального плану забудови черкаської набережної. Документ ухвалювали на засіданні виконкому без оприлюднення попередньої інформації в офіційних джерелах і без присутності зайвих свідків - громадськості та ЗМІ.

Документ щодо набережної, прийнятий на сесії міськради 10 серпня 2017 року, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко підписав. А рішення про розпуск виконкому ЧМР очільник міста ветував.

На наступній сесії, 28 серпня цього року,  депутати Черкаської міськради знову розглянули питання розпуску виконкому. Та подолати вето міського голови обранці не змогли. Тому під час повторного голосування вирішили надати протокольне доручення міському голові підготувати проект рішення про розпуск виконавчого комітету, припинення повноважень та звільнення заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, сформувати новий склад виконавчого комітету та затвердити заступників. Цей проект міський голова має підготувати вже до наступної сесії.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»