Одеський порт розіграв тендер на дорогі автівки між двома пов’язаними компаніями: конкурента відхилили через колір автівок

Державне підприємство «Одеський морський торговельний порт» дозволило двом компаніям брати участь в закупівлі чотирьох елітних автівок, вартість яких перевищує 1,5 мільйона гривень кожна.

При цьому тендер розіграли між афілійованими компаніями, відхиливши пропозиції конкурентів, зокрема, через колір автівок.

Про це стало відомо з порталу публічних закупівель «Прозорро».

Як повідомляв «Ні корупції», ще в липні держпідприємство оголосило тендер на закупівлю  чотирьох легкових автомобілів, пропонуючи за них 6,382 мільйони гривень, тобто більше, ніж 230 тисяч доларів США за нинішнім курсом валют.

На торги подалися чотири компанії, дві з яких тендерний комітет Одеського порту відхилив. Як зазначено в документах, тендерна пропозиція не відповідає тендерній документації: зокрема не були надані довідка на фірмовому бланку в довільній формі щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, крім того держпідприємство не влаштував запропонований одним з підприємств колір кузова – вони хотіли коричневий і металік, а не білий і бежевий.

При цьому документи двох компаній, назви яких дуже схожі - «Алекс Со» і «Алекс-ІФ», буди допущені до торгів. Пониження ціни у тендері вартістю більше, ніж шість мільйонів гривень, склало всього 300 тисяч.

В середньому, кожна автівка обійдеться держпідприємству, якщо результати торгів прийме тендерний комітет, в 1,5 мільйона гривень.

Слід зазначити, що, вочевидь, ці дві компанії пов’язані між собою. Так, власником ТОВ «Алекс Со», який запропонував за чотири машини 6,071 мільйонів гривень, є дехто Ярослав Іванович Хариш із Львівської області.

А до кінця березня 2016 року цей Ярослав Іванович Хариш входив до засновників компанії-конкурента на цих торгах ТОВ «Алекс-ІФ».

Також важливо наголосити, що власник компанії «Алекс-ІФ» Андрій Семанів є помічником народного депутата від фракції Блок Петра Порошенка Михайла Довбенка.

Михайло Довбенко. Фото з відкритих джерел

Крім того підписантом компанії «Алекс Со» виступає Юрій Пелещишин. При цьому у нардепа Богдана Дубневича від президентської фракції у помічниках зазначається Ростислав Пелещишин, який, можливо, є родичем Юрія Пелещишина. 

Богдан Дубневич. Фото з відкритих джерел

При цьому, згідно з аналітичною системою YouControl, народний депутат Богдан Дубневич може бути пов’язаним із головним претендентом на перемогу в багатомільйонному тендері від Одеського порту ТОВ «Алекс Со».