Замість мільярда на днопоглиблювальні роботи в порту «Южний» витратять ледь не удвічі більше

Понад 1,7 мільярда гривень виділено на днопоглиблювальні роботи в порту «Южний» державним підприємством «Адміністрація морських портів України» в цьому році.

Наразі вже підписано три договори на роботи.

Посадовці очікують окупити витрати через п’ять років.

Це стало відомо з офіційної відповіді державного підприємства.

Минулого року тендер на проведення днопоглиблювальних робіт у порту в місті Южний супроводжувався великим корупційним скандалом через те, що майже мільярд гривень тендерний комітет підприємства планував віддати фірмі з офшорним слідом, яка, можливо, була пов’язана із нардепом від «Народного фронту» Сергієм Фаєрмаком. Про це, зокрема, писав «Ні корупції». Після розголосу тендер скасували – тоді до справи підключився голова уряду Володимир Гройсман.

Восени минулого року тендер на днопоглиблювальні роботи оголосили знову. У торгах перемогла китайська компанія, яка підписала договір на виконання робіт вартістю понад мільярд гривень.

Крім того, був проведений ще один тендер на днопоглиблювальні роботи в Южному вже на 586 мільйонів гривень. Виходить, роботи в порту обійшлися держпідприємству в кругленьку суму.

При цьому начальник порту «Южний» Максим Широков, який «засвітився» в минулому році у скандалі із мільярдним тендером, досі обіймає свою посаду.