За чотирма розпорядженнями голови ЛОДА можуть вирубати хоч увесь Брюховицький ліс

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка не відповів на запит Львівського прес-клубу про те, скільки гектарів землі буде передано під забудову 143-м учасникам АТО – правоохоронцям (працівникам поліції, СБУ, прокуратури тощо) на вулиці Замарстинівській за межею Львова, повідомляє DailyLviv.com.

Цей запит було надіслано 21 серпня 2017 року. А згідно зі Законом «Про доступ до публічної інформації» відповідь з ЛОДА мала надійти Львівському прес-клубу впродовж п’яти днів.

Зробити такий запит у Львівську  ОДА журналістів змусили чотири розпорядження Олега Синютки про надання лісової землі на виїзді зі Львова під забудову 143-м учасникам АТО-правоохоронцям (працівникіам поліції, СБУ, прокуратури і т.п. ).

У жодному з цих офіційних документів голова ЛОДА не зазначив площу території, яка піде під забудову. Це викликає побоювання про можливі маніпуляції з гектарами залісненої землі: під такі розпорядження можна вирубувати від 15 га лісу і до безмежності.

Наприклад, у проектному плані забудови тут, який підготував у Львові ДІПМ «Містопроект», площа проектування становить уже 20,9 гектари.

Видання зазначило, що розпорядженням №667 голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка намагається “узаконити” вирубування найближчого львівського лісу на виїзді зі Львова у напрямку до Брюховичів (Брюховицький ліс).

"Цей ліс хочуть знищити для індивідуального дачного будівництва. За твердженнями громадських активістів, майже 80% пільговиків з цього списку Олега Синютки вже одержали земельні ділянки в інших місцях і грошові компенсації. Дуже ймовірно, що учасниками АТО прикриваються великі забудовники, які, змінивши цільове призначення землі, мають намір спорудити тут житловий мікрорайон із багатоповерхівок", - повідомляє видання і додає:  

"У розпорядженнях ЛОДА ліс фігурує як земля колишньої військової частини “на вулиці Замарстинівській за межами Львова”. Військову частину ще кілька десятків  років тому розформували, а звільнену територію розпорядженням Кабінету Міністрів України передали у комунальну, а не в державну власність.  Отже, цією землею від імені територіальної громади має розпоряджатися не ЛОДА, а Львівська обласна рада, наголошують правники.

Колишня радянська військова частина була захована в лісі, якому 60-100 років. А після її ліквідації ліс самовідновився також і на місці замаскованих колишніх військових об’єктів".

Зараз триває збір підписів під петицією проти знищення гектарів лісу у Львові. Вона  розміщена в загальноукраїнській Системі електронних петицій  і набрала вже 440 підписів. Коли під нею буде 1000 підписів, то згідно з законом Львівська обласна рада має розглянути петицію і прийняти рішення.

Як повідомляв "Ні корупції!", Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо відмови Київської обласної державної адміністрації надати інформацію про учасників АТО (в тому числі, родин учасників, які загинули), яким було надано квартири за рахунок місцевого бюджету.

Читайте також ЖИТЛО ДЛЯ АТОВЦІВ: ІСТОРІЯ З РОЗПИЛОМ