16 військових чиновників покарали за неякісні харчі для армії

Згідно з Наказом Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака в оборонному відомстві Військовою службою правопорядку у ЗС України було проведено службове розслідування, з метою з’ясування причин та умов неналежної організації і проведення лабораторних досліджень харчових продуктів, поставлених до військових частин та встановлення ступеня вини посадових осіб.

Про це повідомляється на сайті відомтва.

Так, службове розслідування проводилось за результатами роботи фахівців Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України в період з 30 червня по 3 липня 2017 року щодо перевірки безпечності та якості харчових продуктів, окремих питань організації харчування у військових частинах.

"У Центрі безпечності харчових продуктів та ветеринарії було проведено лабораторні дослідження консервів м’ясних поточного забезпечення чотирьох виробників.

За результатами досліджень встановлено, що консерви м’ясні виробників ТОВ «Адамант 2000», «Візит» не відповідають вимогам ДСТУ", - йдеться в повідомленні Міноборони.

Під час розслідування незалежною лабораторією Науково-дослідного центру випробувань продукції зразок продукції виробника ТОВ «Адамант 2000» не відповідає за органолептичним показником (зовнішній вигляд) вимогам ДСТУ (у наявності судинні пучки і груба сполучна тканина), додали у відомстві.

У Міноборони також нагадали, що перед постачанням продукції до військових частин Збройних Сил України проводяться її лабораторні дослідження на безпечність та відповідність деяким показникам якості. Зразки харчової продукції надаються представниками постачальників, що не дозволяє належно здійснювати контроль.

В свою чергу посадовими особами Збройних Сил України контроль за якістю та безпекою харчових продуктів здійснюється шляхом ознайомлення із супровідними документами, що засвідчують їх якість та безпечність, який організовано було на неналежному рівні.

"Було встановлено факти неналежної організації і проведення лабораторних досліджень харчових продуктів, поставлених до військових частин, посадовими особами Центру безпечності харчових продуктів та ветеринарії, а також неналежного виконання обов’язків посадовими особами Збройних Сил України щодо організації та здійснення контролю за якістю та безпекою харчових продуктів шляхом ознайомлення із супровідними документами, що засвідчують їх якість та безпечність", - йдеться в повідомленні і додається, що за неналежне виконання службових обов’язків, владою Міністра оборони України до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 16 винних посадових осіб — від командира підрозділу до начальників управлінь і служб.

На винних посадових осіб було накладено дисциплінарні стягнення від «попередження про неповну службову відповідність» до розглядання на засіданні атестаційної комісії щодо подальшого проходження військової служби.

Читайте також МІНОБОРОНИ РОЗДАЛО НА ХАРЧІ 2,2 МІЛЬЯРДИ: “ЄНАКІЇВСЬКІ” В ЛІДЕРАХ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ

РИБАЧУК: КОРУПЦІЮ У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ ХОВАЮТЬ ПІД ГРИФОМ «ТАЄМНО»