Одеський бізнесмен Тарпан, якого розшукують правоохоронці, судиться з АМКУ

Одеський підприємець Руслан Тарпан, за яким чимало будівельного бізнесу, судиться з Антимонопольним комітетом України щодо штрафу, винесеного відомством за порушення закону України про захист економічної конкуренції, зокрема за антиконкурентні дії під час проведення державних тендерів.

Так ще взимку АМКУ виніс рішення щодо двох компаній ПП «Ремерцентр» і ТОВ «Реставратор 1946», які, за даними відомства, діючи узгоджено, спотворили результати тендерної процедури реконструкції Болградського й Овідіопольского районних центрів зайнятості, будівництва районного центру зайнятості в смт Красні Окна, Велика Михайлівка, Южному, Білгороді-Дністровському, Фрунзевці й Арцизі, а також реконструкції системи водовідведення та очистки господарсько-побутових стоків у Біляєвці Одеської області. Цю інформацію відомство надало у відповіді на запит "Ні корупції".

Розслідування стосувалось тендерів, проведених ще 2011-2013 року. Антимонопольний комітет за кожне порушення призначив штрафи: по 99 гривень ПП «Ремерцентр» і по 39,8 тисяч ТОВ «Реставратор 1946».

Але, вочевидь, власників підприємств це не влаштувало, і представник ПП «Ремерцентр» в лютому подав позов до суду на Антимонопольний комітет, хоча сукупна сума штрафу для цього підприємства склала менше 900 гривень.

Слід зазначити, що обидва підприємства пов’язані з відомим одеським бізнесменом, екс-депутатом міської ради Русланом Тарпаном, якого зараз розшукують правоохоронці через розслідування розтрати величезних грошей при реалізації проекту «Глибоководний випуск». Про це повідомляв «Ні корупції».

Так, фірма «Реставратор 1946», згідно з аналітичною системою YouControl, пов’язана із компанією Тарпана «Інкор-груп».

А ще до січня 2017 року засновниками ПП «Ремерцентр» було ТОВ «Інкор-груп».

У травні Господарський суд Одеської області прийняв рішення підтримати позов від бізнесмена, оскільки, на думку судді, змови учасників виявлено не було. Суд скасував штрафи від Антимонопольного комітету для ПП «Ремерцентр» і ТОВ «Реставратор 1946». Наразі справа на розгляді в Одеському апеляційному господарському суді.

Компанія «Ремерцентр» у 2011 році за зазначені роботи отримала понад 100 мільйонів гривень, тобто 12,635 мільйонів доларів США, за державними тендерами. Болградський центр зайнятості «коштував» бюджету 7,398 мільйонів гривень, чи майже мільйон доларів США.