«Не ділом, а словом»: що відомо про розпіарене Аваковим затримання на хабарі керівництва лісгоспів Рівненщини

Минуло півроку, але про результати розслідування гучної «лісової справи» ніхто не повідомляє. Керівнику обласного лісового господарства не відомо про оголошення підозр, суди чи обвинувачення.

Фото з ФБ Арсена Авакова

Півроку тому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв про викриту корупційну схему, в якій замішані керівники лісгоспів Рівненщини та їхнє начальство. Аваков демонстрував фото з доларами, писав, що все як слід задокументовано. Тим часом прокуратура повідомляє про нове викриття на хабарі працівника облуправління лісового та мисливського господарства. «Четверта влада» дізнавалася, на якому етапі гучна справа і нещодавнє викриття. 

П`ятого березня 2017-го на своїй Фейсбук-сторінці Арсен Аваков повідомив, що правоохоронці «провели спецоперацію по викоріненню корупційної складової в лісгоспах від нижчої ланки до верхівки». 

Міністр писав, що начальники 8-ми лісгоспів Рівненщини принесли 15 тисяч євро та 5 тисяч доларів і намагалися передати кошти своєму керівництву – в.о. начальника Управління лісового господарства Рівненщини Сергію Івашинюті і екс-начальнику Управління Володимиру Грицайчуку. Очільники облуправління нібито мали передали гроші перевіряючим з Держлісагентства, аби вони приховували порушення, виявлені в діяльності підприєств. 

Фото з повідомлення про арешти керівництва лісгоспів Рівненщини Арсена Авакова у Фейсбуці

У березні «Четверта влада» зв`язалася з більшістю керівників лісгоспів і їхнім начальством. Вони розповіли, що все зовсім не так, як пише міністр: керівники лісгоспів нібито не учасники схеми, а свідки, і правоохоронці нібито нікого не зловили за руку, а викликали керівників лісгоспів у прокуратуру на розмову.  

Після розпіареного Арсеном Аваковим повідомлення про викриття корупційної схеми, до якої причетні керівники лісгоспів Рівненщини і їхнє обласне керівництво, тінь одразу впала на п`ятірку обласних депутатів-очільникі лісгоспів. Усі, крім Ігоря Фізика, вийшли на зв`язок і заперечили свою причетність.

Минуло шість місяців. У судовому реєстрі не знаходимо жодного судового розгляду по цій справі. Оскільки дякував Аваков за хорошу роботу управлінню захисту економіки у Рівненській області, телефонуємо туди. Заступник начальника управління Андрій Сліпченко каже, що уже кілька місяців справу розслідує Військова прокуратура західного гарнізону. Що з`ясувало слідство, він не знає. 

Сергій Івашинюта, якому, за повідомленням міністра, передавали кошти, говорить, що наразі ведеться слідство, і вкотре повідомляє, що він і керівники лісгоспів – лише свідки у цій справі.

– Всіх цих свідків допитують. Звідки ж я можу знати, кого підозрюють? Я ж не веду слідство. Давайте почекаємо, поки йде слідство. Все буде відомо, – говорить Івашинюта.

Також він підтверджує, що їздив у Львів на допит.

«Я не можу коментувати дії поважного чоловіка з Києва, який на Фейсбуці щось написав»

За час розслідування «лісової справи» депутати облради і на той час керівник Висоцького лісгоспу Віталій Сухович піднялися кар`єрною драбиною. Нині Сухович очолює Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства. З його слів, підлеглі керівники лісгоспів їздять у Львів і дають свідчення у нашумілій справі. Втім, деталей він не знає. 

Віталій Сухович каже, що керівникам лісгоспів не висунули обвинувачення. Архівне фото

– Чесно сказати, що там відбувається – не знаю. Я так розумію, що йде слідство. В мене інформації на даний час немає ніякої. Їздять десь там на допити, збирають інформацію, – говорить Сухович, – Хоча на сьогоднішній день з тих людей [які причетні до «лісової справи»] три чоловіка вже не працюють в нас.

За словами Віталія Суховича, вже не очолюють лісові господарства Ігор Фізик, який був начальником ДП «Клеванський лісгосп», Володимир Кислюк, який керував ДП «Костопільський лісгосп», і Петро Белюшко – екс-очільник ДП «Соснівський лісгосп» (нині пребуває у відпустці). Всі вони, зі слів Суховича, звільнені з причин, не пов`язаних з повідомленням міністра. 

– Якщо аналізувати Фейсбук Авакова, виникає враження, що цих людей затримали під час дачі хабаря. З розмов з керівниками лісгоспів випливає, що їх запросили у Рівне. Що відбулося насправді? запитує журналістка. 

– Мене серед цих запрошених і інших не було. Я не в курсі, що там було. Я вам чесно кажу. Я на той час перебував у Києві. В Рівному я не знаю, чи запрошували їх чи ні. Яким чином вони попали, і що там було – я не в курсі ситуації зараз. Хай правоохоронні органи… Вони заявили в особі їхнього керівництва. Хай вони пояснюють свої справи. Я не можу коментувати дії поважного чоловіка з Києва, який на Фейсбуці щось написав, – говорить Віталій Сухович

За словами очільника обласного управління лісового та мисливського господарства, його підлеглий, який отримав 300 доларів хабаря, уже не працює. 

– По цьому хлопчині є судове рішення. Він відсторонений на сьогоднішній день від роботи, адмінка на нього має буть складена, і він не має на протязі року обіймати посаду державного службовця. З ним питання закрите повністю, він не працює, – каже Віталій Сухович. – Ми зараз йдемо шляхом очищення. Наша справа, і ми на нарадах доповідаємо. Хто попався, хто там в сумнівних схемах замішаний, він не буде працювати в лісовому господарстві.

–  А ці вісім керівників – це не схема? – журналістка. 

– Їм же обвинувачення не висунуте. Обвиняють один одного бог знає в чому. Має бути обвинувачення, має судовий вирок бути, тоді будуть тільки прийматися дії. Поговорили-побалакали, а на виході ми ж нічого не бачимо. Які обвинувальні вироки? В суді розгляду не було. Воно є та й є. Хай правоохоронні ограни дають інформацію, пред`являють щось. Тоді будемо далі про щось вести розмову, – каже Віталій Сухович. – У нас обвинувачують часто-густо людей, не винних ні в чому, невідомо за що. Робити висновки не можу. Мають бути факти, докази для того, щоб людину притягнути до якоїсь відповідальності. Наразі в мене такої інформації нема. 

«Четверта влада» звернулася до Військової прокуратури західного гарнізону, аби дізнатися, що з`ясувало слідство. Втім, по телефону інформацію протиправно відмовилися надати. Пообіцяли відповісти на письмовий запит. Наразі ми не отримали відповіді. 

 «Четверта влада»