Суддя-хабарник з Луганщини отримав 3 роки в’язниці

Суд підтримав позицію прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та засудив до реальної міри покарання пособника в одержанні неправомірної вигоди одним із суддею Сєвєродонецького міського суду Луганської області.

Про це повідомляється на сторінці САП у Фейсбук.

За інформацією САП, прокурори підтримували публічне обвинувачення в Рубіжанському міському суді Луганської області у кримінальному провадженні за обвинуваченням Ахмедова Ахлімана, пособника судді одного із місцевих судів Луганської області, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України – одержання неправомірної вигоди для третіх осіб за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

"САП обвинувачувала Ахмедова Ахлімана в отриманні неправомірної вигоду для третьої особи, уповноваженої на виконання функцій держави, а саме суддею одного із судів Луганської області, за вплив на прийняття ним судових рішень в інтересах іншої особи, а саме ухвали про відмову в задоволенні подання прокуратури про визначення строку фактично не відбутої засудженим частини покарання та надання дозволу органам внутрішніх справ на його етапування до слідчого ізолятора та завідомо неправосудної ухвали про зняття арешту з транспортного засобу", - йдеться у повідомленні.

1 серпня 2017 року Рубіжанським міським судом Луганської області судом Ахмедова Аліхмана визнано винним у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення та винесено вирок про призначення реальної міри покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки. 

1 вересня 2017 року вирок набув законної сили.

Як з'ясувало слідство, хабар у розмірі 4 тисячі доларів суддя отримав від свого пособника на ім'я Ахліман Ахмедов. Ці гроші він отримав за вплив на судову ухвалу про відмову в задоволенні подання прокуратури про визначення строку фактично не відбутої засудженим частини покарання та надання дозволу органам внутрішніх справ на його етапування до слідчого ізолятора та завідомо неправосудної ухвали про зняття арешту з транспортного засобу.

У САП повідомили, що зараз цей суддя знаходиться в розшуку, і вирок йому винесено заочно.

Яка повідомляв "Ні корупції!", вінницькому судді дали 10 років за 5 тисяч гривень хабара.