У Полтаві суддя вимагав хабар за своє рішення

31 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП та за оперативного супроводу Управління СБУ в Полтавській області затримали суддю Ленінського районного суду м.Полтава за підозрою у скоєнні злочину, кваліфікованого за ч.3 ст.368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службової особи») Кримінального кодексу України.

Про це повідомляється на сайті НАБУ.

"Суддю затримано після одержання ним неправомірної вигоди від представника позивача у цивільній справі. За версією слідства, служитель Феміди взяв гроші за винесення рішення в інтересах позивача, який вимагав стягнути заборгованість у сумі 100 тис. грн.", - йдеться у повідомленні.

Наразі тривають слідчі дії (обшуки). Вирішується питання повідомлення судді про підозру, а також внесення подання до Вищої ради правосуддя щодо надання дозволу про утримання судді під вартою, повідомили у НАБУ і додали, що розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали в березні 2017 року.

За інформацією видання "Полтавщина", затриманим суддею є Кононенко Сергій Дмитрович.

Суддею Сергій Кононенко працює вже 15 років. З серпня 2002 року по травень 2005 року він працював суддею військового місцевого суду Полтавського гарнізону, з травня 2005 року — суддя Ленінського районного суду міста Полтави. Верховною Радою України 21 травня 2009 року обраний на посаду судді безстроково. Відомо, що у липні 2016 року Сергій Кононеко подав до Вищої ради юстиції заяву про відставку, проте отримав відмову.

Згідно з декларацією за 2016 рік, середньомісячний дохід Сергія Кононенка (зарплата і пенсія) становив майже 28 тисяч гривень на місяць. Він їздить на Hyundai Tucson 2011 року випуску та проживає у квартирі площею 63 м².

Читайте також ВІДСТОРОНЕНИЙ ЗА ХАБАРНИЦТВО КОВЕЛЬСЬКИЙ СУДДЯ РОЗГЛЯДАТИМЕ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ

ВІННИЦЬКОМУ СУДДІ ДАЛИ 10 РОКІВ ЗА 5 ТИСЯЧ ХАБАРА