ВПР звільнила суддю, яка виносила рішення про адмінарешт євромайданівців

У вівторок, 29 серпня, Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула питання про звільнення з посади судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Марини Міндарьової за вчинення істотного дисциплінарного проступку - порушення законодавства при розгляді справ євромайданівців у 2014 році.

Про це повідомили у прес-службі ВРП, інформує "Український тиждень".

"Доповідач із зазначеного питання – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич повідомив, що 20 лютого 2017 року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши дисциплінарну справу стосовно судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Міндарьової Марини Юріївни, відкриту за заявами Сімонова М.Г. та заступника прокурора Харківської області Стратюка О.М., ухвалила рішення № 283/2дп/15-17 про притягнення цієї судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підставою для прийняття вказаного рішення стали істотні порушення законодавства, допущені суддею під час розгляду справ про накладення на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період Революції гідності, адміністративних стягнень у вигляді арешту строком на 15 діб на підставі статті 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівників міліції.

«Допущені суддею істотні порушення норм процесуального права були кваліфіковані Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя як істотний дисциплінарний поступок, що є несумісним зі статусом судді, на підставі чого Друга Дисциплінарна палата вирішила притягнути Міндарьову М.Ю. до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення її з посади судді», – зазначив Беляневич.

Раніше Вища рада правосуддя розглянула і задовольнила клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка в зв'язку з притягненням останнього до кримінальної відповідальності.

Як повідомляв "Ні корупції!", у червні цього року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від роботи  суддів Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Ольгу Мозгову та Соснівського районного суду Черкас Володимира Орленка. Ці судді зажили собі «слави» своїми рішеннями у 2014 році.

Зокрема, Володимир Орленко ув’язнив на два місяці інваліда дитинства ІІ групи Владислава Компанійця та автомайданівця Сергія Хаджинова, затриманих узимку 2014 року під час масових протестів у Черкасах. 

Ольга Мозгова – одна із сімки суддів області, які виносили ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою черкаських євромайданівців.

Згаданих суддів відсторонено до ухвалення Вищою радою правосуддя рішень про звільнення з посад або скасування рішень Дисциплінарної палати.

Читайте також ЩЕ ОДИН ПІШОВ. ЯК ШВИДКО ОЧИСТЯТЬСЯ УКРАЇНСЬКІ СУДИ?