Місцева влада на своїх інтернет-сторінках не розповідає про пільги учасникам АТО

90% інтернет-сторінок органів місцевого самоврядування не містять інформації про пільги для учасників АТО.

Про це свідчать результати моніторингу інформаційної доступності сайтів органів місцевої влади, які 30 серпня у Києві представила громадська організація "Юридична сотня", повідомляє Центр інформації про права людини.

"Це означає, що органи місцевого самоврядування позбавляють права на доступ до інформації категорію осіб, яка на сьогоднішній день потребує додаткового соціального захисту і визнання свого внеску в розвиток нашої держави, її захист та збереження її територіальної цілісності", – говорить голова правління "Юридичної сотні" Леся Василенко. 

Есперти досліджували інтернет-сторінки обласних, районних, міських рад та об’єднаних територіальних громад. Вони досліджували сайти з червня по липень 2017 року у 5 областях Центральної України – Черкаській, Чернігівській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.  

За словами представника громадської організації "Черкаський правозахисний центр" Тараса Щербатюка, із 368 онлайн-ресурсів лише 42 сайти мають розділ для учасників АТО. Та й там інформація — неповна.

Інформація про цільові місцеві програми для учасників АТО є на 51 сайті. 317 сторінок не мають у відкритому доступі жодних даних. Експерти не побачили алгоритму реалізації прав учасників бойових дій: які документи і куди необхідно подати, що робити у разі відмови. 

"На четвертий рік війни органи місцевої влади не спромоглися налагодити на місцевому рівні роботу щодо дотримання прав учасників АТО", – констатує він. 

Леся Василенко зауважує, що немає інформації і для надавачів послуг в рамках системи пільгового та соціально-правового забезпечення. 

"До нас, для прикладу, дуже багато людей звертаються з тим, що вони не можуть зреалізувати право на безкоштовний проїзд. Це так, тому що самі перевізники не знають, як потім від держави отримувати компенсацію за безкоштовний проїзд учасника АТО. Для них немає чіткого алгоритму дій", — каже вона. 

На переконання Лесі Василенко, така ситуація призводить до звинувачень державних органів у бездіяльності та виключає учасників АТО з прийняття рішень на місцевому рівні. 

"Якщо немає інформації про права та пільги учасників бойових дій на місцевому рівні, то людина не може вплинути, аби надалі покращити чи скоригувати бюджетний розподіл чи скористатись пільгами", — каже Леся Василенко.  

Нагадаємо, раніше Юридична сотня розробила детальну пам'ятку для учасників АТО та військовозобов'язаних. Її можна завантажити за посиланням ТУТ