В аварійній садибі Мурашка в центрі Києва обвалився балкон

У напівзруйнованій садибі художника Олександра Мурашка на вулиці Малій Житомирській у центрі Києва обвалилася частина балкону, повідомляє "LB.ua".

Біля будинку в листопаді минулого року з'явився будівельний паркан і відбулися незначні роботи з консервації будівлі. На це пішло 418 тис. грн, повідомляла заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Балкон обвалився з частини будівлі, біля якої немає паркану. Уламки впали на тротуар і могли травмувати перехожих.

Київська влада має намір провести реконструкцію садиби Мурашка, проте оголошені на початку червня на ProZorro торги на закупівлю робіт провалилися. Зараз оголошено новий тендер на суму 4,8 млн грн, аукціон повинен пройти 6 вересня. За умовами тендеру, реставраційні, консерваційні та ремонтні роботи повинні завершити до 15 грудня.

В аварійній будівлі повинні відремонтувати дах, демонтувати балкони, дерев'яні балкові перекриття і перегородки, а також посилити дверні та віконні прорізи.

Київська влада надалі має намір визначитися, відкривати у відреставрованій садибі музей, галерею чи художню школу.

У цьому будинку приблизно до свого повноліття ріс відомий український художник Олександр Мурашко. Тут була обладнана іконописна майстерня Олександра Мурашка-старшого - вітчима майбутнього художника, який забрав пасинка до Києва допомагати йому з роботою. Після смерті вітчима будинок перейшов у спадок Мурашкові-молодшому, і він одразу ж його продав, а на виручені гроші купив невеликий будинок із садком на Багговутівській.

Садиба Мурашка, захищена охоронною табличкою, зараз у напівзруйнованому стані. У 2015 році суд повернув її місту після того, як власник не виконав своїх зобов'язань із реставрації будівлі.

Як повідомляв "Ні корупції!", у 2013 році в Шевченківському районі столиці на вул. Мала Житомирська, 14 сталася пожежа в 4-поверховому нежитловому будинку, який відомий як садиба Мурашка. Тоді вогнем було частково пошкоджено перекриття з другого до четвертого поверху і знищено дах будинку. 

"Садиба Мурашка, за яку рішуче боролися кияни, згоріла сьогодні вночі. Ми відбили її у приватних власників, які нищили будівлю, і передали місту.

І ось через майже два роки, коли садиба стала знову муніципальною, Попов і його прихвостні показали себе у всій красі.

Мрія влади здійснилася – садиба, як і будинок на Алли Тарасової, як і Гостинний двір, як і Тюремний Замок – згоріла.

Звертаю увагу – згоріла, як завжди, у свято, вночі... Випадковість? Можливо. Але хто в неї повірить? На чолі Попова нова пляма, а на обличчі Києва – новий шрам...

У моїй душі – новий біль і розпач... Сподіваюся, він трансформується в додаткові сили, скеровані на знищення цієї влади!" – написав тоді на своїй сторінці у ФБ народний депутат Олександр Бригинець.

Читайте також БУДЕТ ЛИ МУЗЕЙ ХУДОЖНИКА А. МУРАШКО В КИЕВЕ?