Українські журналісти розкрили 24 корупційні схеми, конкурс e-розслідувань триває

Регулярний національний конкурс журналістських розслідувань та аналітичних досліджень «Є-Розслідування» активізує боротьбу з корупцією в Україні.

Наразі вже розкрито 24 корупційні схеми, прийом робіт для участі в повному розпалі, повідомляють організатори конкурсу.

Перелік претендентів на призовий фонд, який становить 100 тис. грн, на даний момент складається з 15 журналістів. Останній день прийому робіт – 15 вересня, отже залишається ще 25 днів, цього часу достатньо не тільки, щоб подати заявку до конкурсу, але і зробити нове розслідування.

Прийняти участь у конкурсі можуть журналісти, громадські активісти та люди, небайдужі до open data. Популяризація відкритих даних у сфері публічних фінансів є головною метою організаторів - засновників проекту «Є-data» та ресурсу «Пошуково-аналітична система .007».

"На адресу оргкомітету вже надійшло багато розслідувань, що викривають факти зловживанням бюджетними коштами. Наприклад, дослідження використання зарплатних бюджетів виявило, що наприкінці року державні органи виплачують працівникам по дві, а подеколи й по три місячні зарплати. У Харкові розкрито схему, завдяки якій сумнівна компанія «заробила» 7,2 млн грн на встановлення нових зупиночних павільйонів за завищеними цінами. В Одесі знайдено ЧП, яке без конкуренції отримало від Військово-медичного клінічного центру Південного регіону в Одесі 2,5 млн гривень на ремонтні роботи. Журналістка з Трускавця повідомила громадськість про корупційну схему вартістю майже мільйон гривень, створену під прикриттям реконструкції дитячих майданчиків міста", - йдеться у повідомленні.

Ознайомитися з усіма роботами, які надійшли на конкурс, можна ТУТ.

"Портали e-data.gov.ua/ та http://www.007.org.ua/ є унікальними джерелами для створення журналістських розслідувань. Конкурс «Є-Розслідування», що вже набув широкої популярності серед провідних журналістів та громадських активістів України, проводиться вчетверте", - наголосили організатори і ще раз нагадали умови участі у конкурсі:

• Запрошуються: журналісти, громадські активісти та ін.

• Представлені роботи мають стосуватися розслідування фактів порушення суспільних інтересів у секторі публічних фінансів, аналізу ефективності використання публічних коштів і базуватися на відкритих базах даних та сервісах.

• Розслідування, що беруть участь у конкурсі, мають бути оприлюднені в ЗМІ чи/або поширені через соціальні мережі (Facebook, YouTube) протягом 2017 року.

• Роботи мають ОБОВ’ЯЗКОВО посилання на портали e-data.gov.ua/ та ресурс www.007.org.ua/, як на джерело/одне з джерел інформації, використаної в розслідуванні або аналітичному дослідженні. Використання інших масивів відкритих даних, а також користування сервісами на основі відкритих даних, дозволяється і схвалюється.

• Рекомендоване обмеження об’єму роботи – до 5 тис. знаків.

• Один учасник може подати на конкурс необмежену кількість робіт.

• Вікових обмежень для конкурсантів немає.

• Матеріали подаються на електронну адресу 007inform@gmail.com .

• До конкурсу допускаються роботи, які раніше не брали участі в конкурсі «Є-розслідування».

У номінації «Журналістське розслідування» роботи оцінюватиме фахове журі.

Переможців у номінації «Читацькі симпатії» буде визначено відкритим голосуванням.

Роботи приймаються до 15 вересня 2017 року.

Окрім грошової винагороди призовий фонд складається з цінних подарунків та технічної допомоги від партнерів заходу (дрони, професійні диктофони, роботи з дизайну та IT).

Електронна адреса Програми: 007inform@gmail.com

Довідка:

Офіційний портал публічніх фінансів, e-data.gov.ua - ресурс, створений на вимогу Закону України «Про відкритість використання публічних коштів». Наразі це найбільша в Україні база відкритих фінансових даних у секторі публічних фінансів, де оприлюднюється інформація про всі бюджетні платежі держави, договори, акти виконаних робіт та звіти бюджетних установ.

«Пошуково-аналітична система .007» – сервіс, який допомагає працювати з відкритими базами даних та державними реєстрами через інструменти візуалізації та аналітики. Головна мета сервісу - забезпечити громадськості максимально зручний доступ до відкритих державних даних і завдяки збільшенню прозорості протидіяти зловживанням і корупції в країні.