Фінінспектор, який попався на хабарі, став начальником земельного відділу

Городоцький районний суд визнав винним за ч. 2 ст.369-2 КК України (“Зловживання впливом”) головного державного фінансового інспектор Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Віктора Верхомія в отриманні неправомірної вигоди на суму 4 тис. дол.

Про це свідчить вирок суду від 17 серпня, повідомляє Незалежний громадський портал.

Гроші посадовець вимагав у приватного підприємця за те, що допоможе останньому уникнути кримінальної відповідальності (ФОП підозрювався на відмиванні коштів під час ремонту дороги – НГП), залагодивши справу із заступником начальника слідчого відділення городоцької поліції.

Передача коштів відбувалася протягом травня-червня цього року частинами (трьома траншами) в машині обвинуваченого фінінспектора.

У підготовчому засіданні обвинувачений Верхомій повністю визнав свою провину. Таким чином, прокуратура та фінінспектор затвердили угоду про визнання винуватості. Згідно з нею, Верхомій має сплатити штраф у розмірі 25,5 тис. грн.

Крім цього, суд позбавив його права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади у органах Державної аудиторської служби України строком на 3 роки.

Окремо у вироку суду наголошуєтсья, що він може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області. Вирок набирає чинності з дня закінчення терміну на його оскарження.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій, 18 липня Верхомій подав електронну декларацію перед своїм звільненням з органів держаудитслужби.

Водночас, як стало відомо “Незалежному громадському порталу”, Віктор Верхомій виграв конкурс на посаду начальника відділу у Городоцькому районі Держземагентства у Хмельницькій області. Про це свідчить офіційний документ від 1 червня, підписаний виконувачем обов’язків керівника обласного Держземагентства Олександром Вжешневським.

Незалежний громадський портал зателефонував в городоцький відділ земагентства і поцікавився, як можна поспілкуватися з паном Верхомієм. На що у приймальні відповіли, що їхній начальник перебуває у відрядженні.