Дмитро Гнап: Порошенко особисто ненавидить антикорупційних активістів і називає їх “хом’ячками”

Справа проти голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна - природна реакція влади.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.

За словами Гнапа. це тому, що президент Порошенко особисто ненавидить антикорупційних активістів, зневажливо називаючи їх "хомячками".

"Після останньої прес-конференції президент зустрівся зі мною і колегами окремо, щоб поговорити про розслідування вбивства Павла Шеремета. Диктофони, телефони і навіть годинники ми здали охороні АП. Порошенко був стриманим і виваженим, поки ми обговорювали хід розслідування вбивства Павла. Коли ж справа дійшла до питань про корупцію, президент зірвався на свій фірмовий фальцет:

- А що не так, Дмитро, в боротьбі з корупцією? Що тобі не подобається? Ми запустили електронне декларування!

- Це справді чудовий результат, - кажу, - але працівники СБУ та частина прокурорів вже виведені з під його дії.

- Тому що закон про електронне декларування треба було змінювати, - відповів емоційно Порошенко. - Його написали іноземці разом з нашими хомячками. Іноземці поїхали, а ці хомячкі лишилися!

- Перепрошую, - кажу. - Це кого ви маєте на увазі під "хомячками"?

- Не важливо... - раптом запнувся президент, перевівши розмову на інше.

Отже, "хомячкі". У попереднього президента були "казли, каториє мєшают нам жить". Цьому президенту та його оточенню заважають жити "хомячкі", "скунс-команда" і т.д.

Не думаю, що Порошенко особисто дав вказівку порушувати справу проти Віталія Шабуніна. Але вся система влади зрозуміла: антикорупційні активісти - це ворог, "казли", "хамячкі", "грузіни, бля, грузіни"...

І як нервовий сигнал розходиться від мозку до найвіддаленіших клітин, так і переконання президента передаються по всій вертикалі влади. І вся вертикаль розуміє: будь-яка ініціатива закошмарити антикорупційних активістів не буде засуджена на горі. А навпаки, підтримана та схвалена.

Шкода, що дехто дуже швидко забув, що якби не тисячі цих "хомячків", то один колишній міністр з уряду Азарова так і не став би президентом.

А один маргінальний політик з купою нерухомості, так і не став би сьогодні генпрокурором. І якби не "хомячкі" один скандальний бізнесмен переховувався б і далі в Італії, без шансів стати в Україні міністром МВС.

Швидко вони це забули, дуже швидко".