У Нацполіції назвали загальну суму штрафів порушникам антикорупційного законодавства

Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції України з початку року склали 3307 адміністративних протоколів за порушення Закону України "Про запобігання корупції" та наклали на порушників 1,8 млн гривень штрафу.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Загалом суди розглянули 1200 протоколів, складених за корупційні правопорушення, до 782 службовців застосовано штраф, до шести з них - додаткову міру покарання у вигляді конфіскації майна. З них:

- 101 суддя;

- 408 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад;

- 158 посадовців місцевого самоврядування (шести ОДА та 11 РДА);

- десять співробітників Державної прикордонної служби;

- 134 юридичні особи публічного права.

Серед основних порушень превалюють порушення вимог фінансового контролю щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, зокрема:

- несвоєчасне подання декларацій про майно і доходи за звітний період;

- нарахування посадовими особами собі і родичам премій і матеріальної допомоги;

- голосування за надання дозволу на виділення землі на свою користь або на користь своїх рідних.

"Якщо проаналізувати адміністративні протоколи, то посадовці, як правило, порушують вимоги фінансового контролю щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Це невчасно подані декларації про майно і доходи за звітний період, нарахування посадовими особами собі і родичам премій, матеріальної допомоги, а також голосування за надання дозволу на виділення землі на свою або на користь своїх рідних. Наприклад, депутат однієї з міських рад несвоєчасно повідомив НАЗК про зміни у своєму майновому стані, а саме придбання квартири вартістю 2,9 мільйона гривень. А в Полтавській області голова райради також забула повідомити про продаж автомобіля вартістю понад 350 тисяч гривень. На Дніпропетровщині посадовець розголосив інформацію, яка стала йому відома під час виконання службових повноважень, а саме повідомив приватного підприємця про заплановану у нього перевірку", - йдеться в повідомленні.

В Нацполіції також нагадали, що адмінвідповідальність за корупційні правопорушення передбачає суми штрафів від 850 до 42 500 гривень.

"Також в деяких випадках - конфіскацію і навіть позбавлення права займати певні посади на строк до трьох років. Наприклад, суддю з Луганської області визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Зокрема, за несвоєчасне подання без поважних причин декларації на суддю накладено 850 гривень штрафу. А на Харківщині судді доведеться сплатити 1700 гривень штрафу за не повідомлення НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані", - йдеться у тексті повідомлення.

Як повідомляв "Ні корупції!", суди засудили до позбавлення волі за корупційні злочини 121 людину і виправдали 77 в 1-му півріччі поточного року. Про це йдеться у статистичній інформації, наданій Верховним Судом.

Найбільша кількість рішень про позбавлення волі для корупціонерів винесено судами у Києві - 18 вироків, найменше - у Хмельницькій, Рівненській, Житомирській і Закарпатській областях - жодного вироку. Найбільше виправдувальних вироків винесено в Кіровоградській області - 12.

Серед засуджених найбільше співробітників поліції і Міністерства внутрішніх справ (58) та військовослужбовців (44).

Найменше засуджено за корупцію суддів (жодного), співробітників Національного антикорупційного бюро і Національного агентства з запобіганню корупції (жодного) та працівників апарату судів (1).