Триває Всеукраїнський конкурс на здобуття журналістської премії імені Героя Небесної Сотні Василя Сергієнка

1 серпня стартував конкурс на здобуття журналістської премії імені Героя Небесної Сотні Василя Сергієнка.

Організатори презентували сайт для збору робіт www.serhienko.org, а також розповіли про деталі конкурсу.

Співзасновник конкурсу Олександр Аронець наголосив: «Премія імені Василя Сергієнка – громадська ініціатива журналістів та громадських діячів, активістів Революції Гідності, що має на меті належне вшанування пам’яті героя Небесної сотні, журналіста та поета Василя Сергієнка, якого було жорстоко вбито за його журналістську та громадську діяльність під час Революції Гідності. Ініціатива ставить на меті підтримку талановитих та сміливих регіональних журналістів-розслідувачів, популяризацію громадської активності та розслідування корупційних діянь місцевих «еліт»».

За словами організаторів, вони хочуть знайти тих регіональних журналістів, безстрашних, які розслідують та багато пишуть про місцеву корупцію, в тому числі, в органах влади. Які пишуть як Василь Сергієнко, які не бояться це робити.

"Можливо вони пишуть у якусь маленьку газету, ми про це зараз не знаємо, а місцеві «князьки» це все блокують, платять виданням, які не випускають матеріали. І такий конкурс дає змогу їм оголосити про своє розслідування на всю Україну, дає змогу привернути увагу суспільства. І власне публічністю ми захистимо цих регіональних журналістів. Тобто, конкурс надасть працівникам ЗМІ стимул продовжувати боротьбу з безкарністю та беззаконням місцевих «князьків» та допоможе убезпечити їхнє життя та здоров’я», - йдеться у повідомленні.

За словами Олександра Аронця, прийом конкурсних робіт триватиме з 1 по 31 серпня 2017 року.

До участі приймаються матеріали, були опубліковані з 1 січня 2016 по 31 серпня 2017 року.

Оцінювання робіт членами експертної ради триватиме з 1 вересня по 7 вересня 2017 року.

Премія передбачає 5 номінацій з кількома підномінаціями для регіональних та загальноукраїнських ЗМІ: найкраще розслідування в інтернет-ЗМІ, найкраще розслідування у друкованому ЗМІ, найкраще ТБ-розслідування, розслідування громадськими активістами, блогерами, а також гран-прі Оргкомітету конкурсу. 

Переможців нагородять грошовою премією та пам’ятним Дипломом.

Церемонія нагородження відбудеться 8 вересня – у Міжнародний день солідарності журналістів.

На важливості конкурсу наголосив і член оргкомітету, народний депутат України Микола Княжицький.

«Заснування такої премії надзвичайно важливе. У нас багато премій, пов’язаних з журналістськими розслідуваннями. Ця повинна відрізнятися від інших тим, що має відзначати журналістів з певними ідеалами і цінностями. Не тих, хто бере гроші за публікації, бо комусь хочеться знищити конкурентів. Не тих, хто хоче знищити українську державу на користь агресора. А тих, хто мріє про зміни в Україні», – зазначив Княжицький.

За його словами, важливо, щоб молоде покоління журналістів виховувалося у патріотичних традиціях, тому більш досвідчені колеги мають передати їм базові цінності.

Ще один член оргкомітету конкурсу – народний депутат України Ігор Луценко– звернув увагу на важливості притягнення до відповідальності замовників злочину. На його думку, у правоохоронців немає політичної волі займатися такими справами, тому без громадського тиску вона провалиться.

«Я зі своїми колегами у парламенті намагаюся робити все, щоб нагадати про необхідність знайти винних у справі Сергієнка. Ті, хто вбив, хто замовляв, це є секретом Полішинеля. Ці люди сидять у парламенті, голосують, я маю на увазі пана Бобова», – зазначив Ігор Луценко.

За його словами, значення Василя Сергієнка для журналістики велике, і тепер потрібно зробити всі, щоб захистити інших регіональних журналістів. А для цього потрібно до кінця розслідувати справу Сергієнка – це стане показовим взірцем того, що не можна безкарно знущатися з журналістів.

Своєю чергою, учасник російсько-української війни, побратим Василя Сергієнка Олег Собченко зазначив, що запровадженням журналістської премії пам’яті Василя Сергієнка вдасться привернути увагу до цієї справи журналістської спільноти Черкащини, а потім – і всієї України.

«Завдяки цій премії поінформованість суспільства у справі вбивства Василя Сергієнка може досягти того рівня, на який він заслуговує. Цей конкурс піднімає на щит питання вшанування пам’яті Василя Сергієнка і дає змогу журналістам більш відкрито та чесно писати, не боячись за свою безпеку», – підсумував Олег Собченко.