Підозрюваного у хабарництві черкаського чиновника відправили під цілодобовий домашній арешт

Печерський районний суд міста Києва на два місяці відсторонив від посади начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради. 4 серпня цього року чиновника затримали за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України - одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Відомо,  що чиновник у салоні автомобіля на автостоянці біля фітнес-клубу «Чікаго», що на перехресті вулиць Гоголя та Пушкіна у м. Черкаси, одержав від головного інженера ТОВ «Черкассільбуд» хабар у 1,5 тисячі доларів США. За таку винагороду чоловік пообіцяв, що його співробітники не проводитимуть додаткову перевірку щодо правильності введення об'єктів будівництва товариства в експлуатацію.

Зважаючи на те, що підозрюваний, «перебуваючи на посаді начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради, може знищити чи підробити речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків», суд 5 серпня цього року відсторонив його від посади.

Того ж дня йому було обрано запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт.

Додамо, що санкція ч. 3 ст. 368 КК України, за якою затримали чиновника,  передбачає позбавлення волі до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

З листопада минулого року і до сьогодні управління ДАБК ЧМР очолював Дяченко Валентин Васильович.

Згідно з декларацією, пан Дяченко має легковик VOLKSWAGEN  PASSAT 1.8  (рік випуску 2011), третину квартири у 66 кв. м., набуту у власність у 2000 році та гаража на 18 «квадратів», придбаний у 2007 році.

Решта майна родини належить дружині чиновника: квартира у 91 кв.м., набута у власність у 2015 році, ще одна квартира у 70 кв. м., придбана 2007 року, того ж року набуте у власність авто MAZDA  06 (рік випуску 2007).

Протягом минулого року дохід родини склав майже 155 тисяч гривень – 75 тис.грн. заробив чоловік та  80 – дружина.